Blog

ARNAVUTKÖY YATIRIMIN YENİ ADRESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

Emlak sektörünün yeni adresi olan Arnavutköy arsa ve diğer mülk seçenekleriyle emlak sektörünün gözdesi haline geldi. Büyük kamu yatırımlarına ev sahipliği yapacak olan Arnavutköy, kısa vadeli geleceğe dönük yatırımcı için cazip fırsatlar sunuyor.

ARNAVUTKÖY’ÜN ARTISI EKSİSİ

Yatırımcı için birçok artıyı içinde barındıran Arnavutköy satılık arsa seçeneklerinin yanında birtakım olumsuz faktörleri de barındırmaktadır.  Arnavutköy’ün göze çarpan olumlu yönlerini ele aldığımızda bölgedeki büyük çaplı kamu yatırımlarını ve bu yatırımlarla bölgeye akın edecek büyük nüfus kitlesini belirtebiliriz. Bu özellik yatırımcı için yatırım en hızlı şekilde geri dönüş sağlayacağı ortamı oluştururken bu yatırımların uzun vadeli olması ve İSKİ’nin bölgeye yönelik içme suyu politikasının kısıtlı olması Arnavutköy için eksi yönleri teşkil ediyor.

FIRSATLAR TEHDİTLER

Arnavutköy’ün yatırımcısına sunduğu fırsatlara değinecek olursak Karaburun Kuzey Marmara, Kanal İstanbul ve Yeniköy Havaalanı gibi büyük çaplı kamu yatırımlarının bölgede inşa edilecek olması Arnavutköy için büyük fırsatları da beraberinde getiriyor. Buna rağmen çok ciddi boyutta olmasa da bölgede belirgin bir şekilde görülen gayrimenkul satış piyasasındaki durgunluk ve yapılan projelerin bir insan hayatı kadar uzun süreci kapsaması tehdit olarak düşünülebilir.

NOKTA ATIŞLARI

Arnavutköy’ün gayrimenkul ve arsa cazibe merkezi olacağı demek tüm Arnavutköy’ün aynı değerde değerleneceği anlamına gelmiyor. Bu noktada şu şekilde inceleme yapılmalıdır. Projelerin hangi bölgelere yapılacağı ve bu projelerin kesişim noktaları saptanarak bu bölgelerden arsa alımı yapılabilir. Bu durum bütçeniz ile de doğru orantılıdır. Yerli ve yabancı yatırımcıların bu bölgedeki faaliyetleri büyük bütçeleri sayesinde kritik noktaları ele geçirmelerini sağlamaktadır. 100 bin TL altı yatırımcılar için ise daha Arnavutköy’de satılık arsa alırken dikkat edilmesi gereken nokta en kısa sürede yatırımın geri dönüş sağlayacağı noktaları tespit etmek olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir