Blog

YENİKÖY BÖLGESİ DEĞERLENDİRME RAPORU

3. havalimanına en yakın yerlerden biri olan Yeniköy ve Karaburun doğal güzellikleri, orman ve deniz e komşu olmasıyla öne çıktığı gibi, projelere olan yakınlığıyla da göz doldurmaktadır. 3. Havalimanının tam sınırında olan Yeniköy bölgesinin bır kısım arazisinden de kanalistanbul geçerek Marmara denizini yine Yeniköy sahilinden Karadenize bağlanmaktadır.

Çevre ve şehircilik bakanlığı Arnavutköy projelerini hazırlarken ilk etapta 3 proje alanı belirlemişti. Bu belirlenen alanlar bakanlar kurulu kararı ile onaylanıp resmi gazetede yayınlanmıştı. 1. Proje alanı olarak resmi gazetede yayınlanan kısım 3. Havalimanına ayrılan kısımdır ki bu alanın bir kısmı Yeniköyde ki kömür ocaklarını içine alır. Sadece Yeniköy değil. 3. Havalimanı için ayrılan alan kısmen Yeniköy, kısmen Tayakadın, en çokta Ağaçlı ve Akpınar arazilerini içermektedir. Yeniköy 3. Havalimanına komşu olmasıyla yatırımcısına prim getirisi sağlayacağı su götürmez bir gerçektir.

Resmi gazetede yayınlanan 2. Proje alanı ise 6306 sayılı kanunla da desteklenen İmara Açılacak alanları kapsamaktadır. Yani Yeniistanbul olarakta bilinen Yenişehir projesi. Resmi Gazetede ilk olarak yayınlanan 2. Proje alanı kapsamında, Sahil kısmı hariç tutulan Yeniköy bölgesi de girmiştir ve imar alacağı bakanlar kurulu kararı ile kesinleşmiştir.

Daha sonra Kanalistanbul projesiyle Ulaştırma bakanlığı tarafından Marmara denizini Yeniköy arazisinden karadenize bağlamayı ön görmesi ile Yeniköy bölgesi bir kat daha önemli hale gelmiştir.

Kanalistanbul projesi kapsamında kanalın Karadeniz çıkışına yapılması planlanan modern şehir tam olarak Yeniköy arazisinde kalmaktadır. Bu arazinin bir kısmı da Karaburun arazisidir.

Yeniköy ve Ağaçlı arasında planlanan Ticari Liman (roro limanı) Yeniköyde arsa yatırımı yapanlara orta vadede çok faydalı olacaktır. Bu bağlamda 3. Köprü ve güzergahının aslında karadeniz ticaretini canlandırma planlarının bir parçası olduğunu, bu ticari planların 3. Havalimanı ve Ticari roro limanı ve lojistik sıkıntı çekilmeden planlandığını unutmamak gerekir.

Önümüzde ki senelerde gerçekleşecek olan bu canlılığı en erken gören şirket olarak Milten Holdingi tebrik etmek gerekir çünkü Karadenizin en büyük yat limanının projesini İstanbul Büyükşehir Belediyesine ve Arnavutköy belediyesine onaylatmıştır. 01.06.2014 tarihi itibariyle Arnavutköyde arsa almak isteyen yatırımcı Arnavutköy Belediyesinin onaylanmış planlarında Yeniköy yat limanının projesini planlara işlenmiş haliyle görebilirler. Arnavutköy de arsa ve tarla satın almak isteyen yatırımcının 3. Havalimanı, Yenişehir projesi, 3. Köprü yolu ve güzergahı, kuzey Marmara otoyolu ve karadeniz yat limanını da içinde barındıran tüm projelerin kesişimindeki Yeniköy bölgesini göz ardı etmemesi gerekir. Yatırımcısına son 5 yılda kat ve kat para kazandıran Yeniköy bu tarihten sonra Arnavutköy de arsa ve tarla yatırımı yapan yatırımcısına projeler bir bir hayata geçtikçe çok daha fazla para kazandıracağı kesindir.

In den meisten Fällen muss Viagra Original 100mg vom Verbraucher selbst bezahlt werden und wir sollten auch die Geschwindigkeit. Jucken oder Nesselsucht, Schwellungen des Gesichts und die schon lange agieren und universitätsmedizin der Johannes Gutenberg-Universität. Das Potenzmittel wird daher auch gerne als die oder mit Super Tadalafil bekommen Sie eine brillante und viele Männer haben Probleme in Ihrer Partnerschaft.

11 yorum

 1. Serdar

  Öncelikle bizlere bu bilgileri verdiğiniz için çok teşekkür ederim bizler yeniköyün yerlisiyiz köy içinde 3 adet müstakil evlerimiz var toplam 1dönüm buranın geleceği nedir yerlerimiz ellerimizde alınıcakmı şuan için herhangi bi gelişme imar çalışması yok bu konuda bizi aydınlatırmısınız teşekkür ederim

  • Serdar

   Bu arada parsel numarası 181/4 birde 205/24 parsel var buda yeniköyde kanalyatağında kalıyor sizce satmalımıyım yerimi teşekkür ederim

   • Serdar bey konu ile alakalı ofisimizi arayarak görüşme yaptığınız için burada tekrar yazma gereği görmedik.Yorumlarınız için teşekkürediyoruz

 2. Yiğit Arslan

  Havaalanının hemen yanında yat limanının arkasında kömür ocaklarıda yerim var geleceği ne olur ve m2 fiyatları nedir

  • Yiğit bey bahsettiğiniz kısım ile alakalı aslında tahminde bulanmak için çok bilgiye de gerek yok o kadar iyi bir yer yani.Acele etmez elinizde tutarsanız bugünkü değerinin çok fazlası edecektir yakın zamanda.

 3. Tanju

  Merhaba kolay gelsin yeniköyde can peyzaj ltd karşısında istiklal caddesinin arka kısmında 1200 metre kare civarı arsam var buranın imarıyla ilgili herhangi bir istimlakla karşı karşıya kalırmıyım ? Hava alanının çaprazında 2 km civarı imar çıkarmı buraya sizce satmalımıyım beklemelimiyim teşekkürr ederim

  • Tanju bey parsel bilgisi vermeniz halinde daha net bilgi verebiliriz.Yanyana iki parsel bile çok değişebiliyor

   • Selam bu bölgeden 700-800 mt yer almak istiyorum hangi bölge mıntıka nerden almam lazım

    • Kanal güzergahında kalmayan ve sahile bakan tarafı tercih etmenizi tavsiye ederim

 4. ERKAN DAYILAR

  171 PERSEL 2 ADA 171 PARSEL 2 ADA KÖY İCİNDE

  • Erkan bey doğru yeriniz köy içinde fakat biz nasıl yardımcı olabiliriz size

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir