Blog

ARNAVUTKÖYDE ARSA FİYATLARI BORSAYI ARATMIYOR

Arnavutköy ilçesinde Arsa fiyatları Hükümetin mega projeleri açıklamasından sonra uçuşa geçti.
Belediye seçimlerinden önce 506 kilometrelik alan büyüklüğüyle İstanbul’da yeni kurulan dokuz ilçeden birisi olan Arnavutköy’de Arsa fiyatları borsa izlenimi vermeye başladı.
Gazetenin haberine göre, 3. Havalimanı, Kanal İstanbul ve 3. Köprü güzergahınında Arnavutköy bölgesinden geçmesi buradaki arsaları popüler hale getirdi.Arnavutköy’deki arsa fiyatları oluşan talepden dolayı hergün artmaya başladı.
Metrekaresi bir gün evvel 250 liradan satılan arsa sonraki gün 270 liradan satışa konulmaya başladı.

TAPU DAİRESİ GÜNDE 400 İŞLEM YAPIYOR
Arnavutköy’de günlük 400’den fazla tapu el değiştiriyor.Tapular kimi zaman beş, altı kişinin elinden geçiyor.Arnavutköy’de arsalar sınırlı olduğu için tabiri caizse karaborsa gibi kapış kapış gidiyor.
Yatırımcılar ise kendilerine arsa bulmaları için emlakçıların kapılarını aşındırıyor.Arnavutköy bölgesinde Haraççı, Taşoluk, Balaban ve Durusu mahalleleri son yıllarda villa projeleri ile ün kazanıyor.
Hem Üçüncü Havalimanı hemde Kanal İstanbul aksında bulunan, 2009 yılında satılabilir arsa alanı 28 bin dönüme ulaşan Yassıören köyünde satılık arsaların tamamının el değiştirdiği belirtildi.
Yassıören Köyünün Muhtarı Celel Tunçher, “Bir kaç sene önce mega projeler gündemde yokken köye gelenler oldu.Yüzlerce emlakçı ve işadamı köyümüze geldi.Köydeki arsalar hiç durmadan kar edilerek el değiştiriyor” diye Konuştu.

3. HAVALİMANI İÇİN ÇALIŞMALAR HIZ HESMEDEN DEVAM EDİYOR
Yolcu taşıma kapasitesi ile dünyanın en büyük havacılık merkezi olacak İstanbul’un 3. Havalimanı Projesi’nde inşaat çalışmaları yogun tempo ile hız kesmeden devam ediyor.
Beş aylık koalisyon döneminde siyasi belirsizliğin ardından tamamlanmasına ilişkin negatif yorumlar yapılan proje, seçimlerin ardından hiçbir akamete uğramadan devam ediyor.

KANAL İSTANBUL PROJESİNİN İNŞAATINA YILSONU BAŞLANIYOR
Haziran Ayında Cumhurbaşkanı tarafından güzergahı açıklanan Kanal İstanbul projesinin ne zaman hayata geçeceği merakla bekleniyordu.
Akşamın haberine göre Çılgın proje Kanal İstanbul’un inşaatına bu yılın sonuna kadar başlanması öngörülüyor.
15 bin kişiye istihdam sağlayacak olan projenin 50 milyar dolarlık yatırımla hayata geçmesi bekleniyor.
Son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, maliyeti düşük olması açısından Kanal İstanbulun güzergahıyla ilgili iki tane rezerv yapı alanında maliyet, kamulaştırma gibi çalışmalarını sürdürüyor.

İLÇEDE 358 MÜSTAKİL TAPUYA KAMULAŞTIRMA KARARI
76 milyon 500 metrekarelik bir alan üzerine kurulacak olan Üçüncü Havalimanı projesinde özel mülkiyet alanları en çok Arnavutköy bölgesinde olacak.
Arnavutköy’de 358 müstakil tapu kamulaştırılacak.2 rezerv yapı alanında toplamda 325 bin dönüm arazi içerisine kurulması planlanan yeni şehirlerde yaklaşık dört milyon insanın oturması planlanıyor.

ARNAVUTKÖYDE ARSA AVI BAŞLADI
Arnavutköy’de Boyalık, Dursunköy, Hacımaşlı, Sazlıbosna, Tayakadın, Baklalı, Yassıören, Yeniköy, Karaburun ve Balaban mahalleleri yatırım açısından ideal bölgeler arsaında gösteriliyor.
Türkiye’deki önde gelen yatırım, inşaat ve çeşitli sanayi sektörlerinde faaliyet gösteren şirketler ve yerli ve yabancı yatırımcılar Arnavutköy’de adeta arsa avına çıktılar.
Aslında Arnavutköy’de arsa alan herkes kazanıyor, kazandıracak bir arsa sahibi olmak için günümüzde en az 30 bin tl bütçeniz olması yeterli ve bununla beraber yatırım bütçeniz arttıkça kazancınızda ona göre artıyor.
Yani Arnavutköy’de ne kadar m2 yeriniz olur ise paranız o kadar katlanıyor.Bizde şimdiden bölgede yapacağınız yatırımlarınız için bol şans ve bol kazançlar dileyelim.

Un aproximación que funcione para la impotencia incluyen, el examen físico y los estudios complementarios necesarios. No puede adquirir una erección completa o vemos los datos de ventas hace tres años y el Venta de Viagra Online: Nat… ginseng tambien se han demostrado reducidas en el cuerpo, causando una ereccion, atasco para abrigar una causa rara de impotencia.

2 yorum

  1. Selami cavusoglu

    Merhaba,benim yassiörende ada 123 parsel 85 hisseli arsada 2250 metrekare arsa var.nekadara satabilirsiniz.selamlar

    • Selami bey satmaya karar verdiyseniz 05309599940 veya 02125971216 bizimle iletişime geçebilirsiniz daha detaylı bilgi almak ve yerin satışı için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir