Yükleniyor...

Blog

KANAL İSTANBUL NE ZAMAN BAŞLAYACAK ?

Kanal İstanbul projesi ilk açıklandığından beri ne kadar yol katedildi? Neler yapıldı? Nerede yapılacağı kesinleşti mi? Kanal İstanbulun Güzerğahı neresi?
Kanal İstanbul projesi Arnavutköy İlçesinden den geçtiği kesin. Ulaştırma Bakanlığı resmi sitesinde görebilirsiniz. Resmi gazete de yayınlandı ve kanunlaştı bile fakat Resmi Gazate günlük gazeteler gibi sürekli okunan bir gazete olmadığı için insanlar Kanal İstanbul projesinin Arnavutköy den geçtiğinin henüz tam olarak farkında değil. Arnavutköyde satılık arsa ve tarla arayan Türkiye nin en büyük inşaat şirketleri Kanal İstanbul güzerğahı ve çevresinden son birkaç senedir zaten tarla satın alıp hazırlık yapıyorlar.
Kanal İstanbul projesi Arnavutköyün belirli bölgelerinde arsa ve tarla yatırımı yapanlara çok ciddi kazanç getiriyor ve getirmeye devam edecek.
Önümüzde ki birkaç yıl içerisinde Türkiyenin en gözde ve pahalı ilçesi Arnavutköy olacak.
Yapılan işleri tek tek sayalım.
1) Kanal İstanbul projesi dönemin başbakanı tarafından açıklandı.
2) Kanal İstanbul projesinin koordinatları Resmi Gazete de yayınlandı ve resmen Arnavutköy ün Sazlıbosna, Dursunköy, Baklalı, Boyalık, Tayakadın ve Yeniköy mahallelerinden geçeceği kanun ve Bakanlar kurulu kararıyla onaylandı.
3) Ulaştırma Bakanlığı resmi sitesinde Kanal İstanbul Projesi adı altında güzerğahı yayınlandı.
4) 2016 yılı içinde ‘’ su yolları kanunu (kanal İstanbul kanunu ) ‘’ resmi gazete de yayınlanarak yürürlüğe girdi.
5) 2017 yılının ekim ayında Sazlıbosna ve dursunköy mahallelerinden başlayarak Kanal İstanbul Projesi zemin etütleri yapılmaya başlandı.
6) Kanal İstanbul projesine baglantıı olarak TCDD, yani devlet demiryolları tren, metro ve hızlı tren güzerğahları için zemin etüt çalışmaları başladı.

Kanal İstanbul Projesi açıklandığından bu yana bütün yasal düzenlemeler hazırlandı ve güzerğahı belirlendi. Önümüzde ki dönem için sadece ihale edilmesi ve inşaatına başlanması kaldı. Uyarması bizden uygulaması sizden. Şu önümüzde ki süreçte arsa ve tarlanızı satmamanızı tavsiye ediyoruz. Hatta Arnavutköyde sahibinden satılık arsa veya emlakçılar vasıtasıyla satılık arsa almanızı öneririz. Arnavutköyde tarla yatıımı yaparken de Sazlıbosna ve Dursunköy öncelikli olmak üzere Tayakadın, baklalı ve boyalık ta satılık arsa öneririz.

24 yorum

 1. Semra

  Hacımaşlı köyündeki tarla ve arsalar için bir öngörünüz var mıdır ? Daha önce sizin vasıtanızla ordan arsa almıştık. Şuan için oradan arsa almak veya satmak ne kadar mantıklı ?

  • Semra hanım Hacımaşlı şuan itibari ile bölgede fiyatların en fazla yükseldiği mahallelerden biri.İhtiyaç olmadığı takdirde yer satmanızı önermiyoruz fakat imkanınız olması dahilinde muhakkak yer alınız.Hacımaşlı olmasıda şart değil konumu güzel makul olan her yer alınabilir.

 2. Orhan Göktaş

  Teşekkürler. Dursunköy’de Babamızdan kalan aramız var.

 3. Akif

  Bilgilendirdiginiz için teşekur ederim

 4. ATAULLAH GÖL

  Bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz.

 5. Müstecep Tarakçı

  Ben yıllardır Arnavutköy hattından geçeceğini iddia ediyordum ama hiç bir kişiden olumlu yanıt alamadım Hepsi Arnavutköy’den geçmeyeceğini savundu hele hele emlakçılar sizin gibi dürüst davranmadılar amaçları buradan ucuz Ayar satın zenginleri daha zengin etmekte sizin dürüstlüğünüzü tebrik ediyorum Allah sizden razı olsun

  • Yer satmak için ofisimiz arayan müşterilerimize üstüne basa basa söylediğimiz tek şey, ihtiyacınız yoksa arsanızı satmayın bekleyin çok daha fazlasını kazanacaksınız.Ama rant heryerde olduğu gibi burada da var tabi.Rant iki taraflıda işlediği için burada insanların ilişki kuracakları kurumları çok dikkatli seçmeleri gerekiyor.İlk adım doğru olduğu takdirde pek sorun yaşanmıyor zaten.İyi günler

 6. Nükhet

  Tayakadında 345 metre kare tarlam var nilgilendirdiğiniz için teşekkürler ayrıca satsammı beklesemmi kararsızım

  • Nüket hanım çok önemli bir ihtiyacınız olmaması halinde kesinlikle satmanızı tavsiye etmiyoruz.Çok kısa bir zamanda şuanki fiyatların çok daha fazlası olacaktır.

 7. Neşet

  Benim karaburunda 430 m kare arsam var bekliyimmi satayımmı şimdiden teşekkürler birde tahmini fiyat verebilir misiniz

  • 600.000TL etmesi mümkün. En doğru bilgiyi 0212 597 12 16 noyu arayarak ve parsel numaranızı bildirerek alabilirsiniz.

 8. Hakan

  Tayakadın Türkköşe mevkinde 225 m arsamız var. Şu an ihtiyaçtan dolayı Satmamız durumumda ne kadara gider? Bunun İçin ne önerirsiniz?

  • Ortalama 70.000TL ila 90.000TL arasında bir fiyata satılması mümkün. En net cevabı almak için 0212 597 12 16 numaradan arayarak ve parsel numaranızı bildirerek en doğru bilgiyi edinebilirsiniz.

   • Hakan

    Teşekkürler

 9. vildan

  Merhaba
  Yer değirmeni mevki de dedemin 346 metre kare arazisi mevcuttur. Sürekli olarak kendilere yer satışı için bilgi almak istediklerini ve devletin bu arazilere el koyacağını para etmeyeceği gibi bilgi aktardıklarını söyledi. Konuyla alakalı desteğinizi rica ederim.

  İyi çalışmalar.

  • Vildan hanım size yardımcı olabilmemiz için ada ve parsel bilgilerine de ihtiyacımız var 0212 597 12 16 nolu telefonu arayarak konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.İyi günler dileriz

 10. ahmet

  tayakadın mahallesi imara açılacakmı açılırsa nezaman açılacak bilgilendirirseniz sevinirim tşkr

  • Tayakadın bakanlığın rezerv alanı içerisinde kalıyor. Önümüzdeki yıl projenin başlaması bekleniyor, bu bağlamda imarında bununla birlikte netleşeceğini düşünüyoruz..İyi günler

 11. Zerrin Kara

  Kanal Proje koordinatları Resmi Gazetenin hangi tarihli sayısında belirtildi.?Teşekkürler.

  • Resmi gazetede yayınlanan rezerv alandır zerrin hanım. 6306 sayılı kanun ile rezerv alan 2012 tarihinde resmi gazetede yayınlanmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir