Yükleniyor...

SAZLIBOSNA MAHALLESİNDE KANAL İSTANBULA YAKIN ARSA

120,000 TL

Açıklama

Sazlıbosna daki satılık arsanın parselasyonu 214m2 olarak yapılmıştır. 70metre yakınında imarı emsal 1.5 ve kat yüksekliği serbest olan arsalar ve araziler mevcuttur. 50metre yakınından 3. Köprü yolu ve kuzey Marmara otoyolunu TEM otoyoluna bahçeşehir ve esenyurt üzerinden bağlayan bağlantı yolu mevcuttur. Bağlantı yolu imar ve iskan projesine eklenmiştir fiilen yapılmaya beklemektedir. Bağlantı yolu ile Bahçeşehir ve esenyurta olan mesafesi sadece 7km ye inecektir. Satılık arsa konum itibari ile en civarındaki arazilere oranla en yüksek konumdadır. Çevre ve şehircilik bakanlığının  6306 sayılı kanunla somutlaştırdığı ve bakanlar kurulu kararıyla sabit olan Yapı Rezerv Alanı ndadır. 1/10.000 lik imar planları bakanlık tarafından yapılmıştır ve 1/1000 lik plan için İstanbul büyükşehir belediyesiyle protokol imzalanmak suretiyle Metropolitan Planlama A.Ş. ye  yaptırılmaktadır. 1/10.000lik imar planında konut alanında kalmaktadır. Detaylı bilgi İBB nin iştirakı olan Metropolitan planlamadan alınabilir.Arsa yüksek konumda olduğu için Kanalistanbul projesini en tepe noktadan görmektedir ve bütün Yapı Rezerv Alanlarına hakim konumdadır.

Öyleki arsa üzerinden kayaşehir, başakşehir, halkalı, hadımköy,Arnavutköy, sazlıbosna, çilingir ve dursunköy ve istoç dahi görünmektedir.3. köprü ve kuzey Marmara otoyoluna uzaklığı ortalama 5km dir. 3. Havalimanına 9km mesafededir ve bu mesafe uzmanlar tarafından havalimanına olması gereken ideal mesafe kriterleri içindedir. Yat limanı ve karadeniz lojistik limanına olan mesafeside 3. Havalimanına olan mesafesiyle aynıdır.

Hadımköy merkeze yürüme mesafesinde, Arnavutköy merkez e 6km mesafededir. Son yıllarda arsanın bulunduğu bölgeye ve Arnavutköy ilçesine yapılan fiilen başlamış projeler, planlama safhasında olan projeler ve projesi tamamlanmış ve başlamak üzere olan projeler… yapımına başlanan yollar, bağlantı yolları, 3. Köprü yolu, kuzey Marmara otoyolu, lojistik yollar, konut projeleri, sanayi ve depolama ticari projeleri, kanalistanbul projesi ( ulaştırma bakanlığı resmi sitesinden görülebilir), Yenişehir – yeniistanbul – newistanbul projesi, milten holding tarafından yapılacak olan ve planı onaylanan yat limanı, karadenizin en büyük ticari limanını göz önüne alan ekonomist ve yatırım çevreleri şu anki fiyatların son derece cazip olduğunu belirtmektedirler. Yatırım ve projeler devam ettikçe fiyatlar bugüne kıyasla en az 20 kat daha artacağı ekonomistler tarafından öngörülmektedir.

Fırsat bu fırsat. Rızkın 10 da dokuzu ticaret ve cesarettir. Çocuklarınızın ve ailenizin geleceği için tasarruf edin ve yatırım yapın.

 

Konum

Bu İlanı Paylaşın

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir