Yükleniyor...

DURSUNKÖY MAHALLESİNDE KANAL MANZARALI SATILIK ARSA

260,000 TL

Açıklama

Satılık arsaların 448 m2 olarak parselasyonları yapılmıştır. Arsalar yan yana olduğu için 2 veya 3 adet arsa alınıp birleştirilip tek parsel de yapılabilir. Bakanlar kurulu kararıyla İmar rezerv alanı ilan edilen Arnavutköy deki bir kısım arazinin en güzel, ulaşımı en rahat yerinde kalmaktadır. Son derece hakim bir konumda bulunması dolayısıyla her yatırımcının beğendiği yüksek bir arazidir. 50metre yakınında Vefa konutları, Kiptaş ve Toki konutları vardır. 

Arsanın hemen sınırında 18 kata kadar imar izni vardır ve arsanın yanına gidildiğinde bu 18 katlı konutların zaten yapılmış olduğu, bazı konut projelerininde yapımına devam edildiği görülmektedir.

Yapımı %90 oranında tamamlanan kuzey Marmara otoyoluna 2km mesafededir. Kuzey Marmara otoyolu ve 3. Köprü yolunu Hadımköy, Bahçeşehir üzerinden TEM otoyoluna bağlayan yegane bağlantı yoluna sadece 50metre mesafededir. Bahsettiğimiz bu bağlantı yolu resmi olarak projesi tamamlanmış ve Arnavutköy planlarına resmi olarak işlenmiştir. 25 metre genişliğinde planlanmıştır ve Arnavutköy belediyesi veya İstanbul büyükşehir belediyesi imar sorgu bölümünden görülebilir.

Arsa son derece yüksek ve hakim bir konumda bulunduğu için olası kanalistanbul projesine en yüksek noktadan, en hakim konumdan bakmaktadır. Arsa konumunun yüksek olması sebebiyle çok geniş bir alan görüş alanındadır. Öyle ki tüm rezerv yapı alanı bölgesi görüş alanında kalmaktadır. Arsanın bulunduğu konumdan Sazlıbosna, dursunköy, hadımköy, Arnavutköy, taşoluk, şamlar, başakşehir ve hatta halkalı dahi görülmektedir.

Arnavutköyde satılık arsa arayan yatırımcı için gelecek vaad eden en kaliteli arsa ve tarla arazisi denebilir. Arnavutköyde arsa denilince, Arnavutköy projelerine yakınlığını göz önünde tutmak gerekir. Yakınlıktan kasıt 3. Havalimanının hemen sınırında veya kanalistanbul projesinin kanalına cephe olacak kadar yakın olması değil, bilakis uzaklığı veya yakınlığı normal boyutlarda olması önemlidir. Bahse konu bu arsalar çevre ve şehircilik bakanlığının rezerv yapı alanında kalmaktadır. Kanalistanbul projesine yaklaşık 2000metre mesafededir ve 3. Havalimanına olan mesafesi 7 km kadardır. Projelere olan mesafesi normal boyutlardadır.

Arnavutköyde satılık arsa ve tarlaların her yıl ortalama %40 prim yaptığını gözönüne alırsak ve projelerin henüz başlamamış olduğunu düşünürsek arnavutköyde en ucuz arsaların şu anda hala satışta olduğunu söyleyebiliriz. Alacak olan yatırımcısına hayırlı olsun.

Konum

Bu İlanı Paylaşın

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir