Yükleniyor...

Blog

DURSUNKÖY DE ARSA ALINIR MI

Merhaba

Dursunköy de arsa yatırımı yapılır mı sorusu birçok yatırımcı için aşılamayan bazen de cevap bulunamayan soruların başında gelmektedir. En çok ta Dursunköy de hisseli arsa alınır mı sorusu…

Konuya aslında projeleri saymakla başlamak gerekir. Zira Dursunköy mega projelerin merkezine oturmuş durumda. Arsa veya tarla yatırımını Dursunköy de yapıp yapmamak konusunda ki soruların sebebi, yatırımcıların projelerden habersiz olmasından kaynaklanmıyor. Dursunköy bölgesinin Sazlıdere Barajına yakın olmasından kaynaklanıyor. Malesef belediyeler de havza konusunda yatırımcıları yeterince bilgilendiremiyor. Uzun uzun anlatmak belediye memurlarına ya angarya geliyor yada bu konuda vatandaşa yardımcı olabilecek deneyimli memurlar yerine bilgisi zayıf memurlar ön planda kalıyor ve kesin bir bilgi karmaşası çıkıyor ortaya.

Arsa satın almak isteyen yatırımcının başından geçenleri kısaca anlatmaya çalışalım:

Yatırımcı öncelikle yatırım yapma kararı veriyor. Biraz internet biraz da çevre derken arsa satın almak için Dursunköy (dursunlu, tosunköy, dursunluköy) ü araştırmaya başlıyor. Bizim gibi emlak danışmanlarını aramaya başlıyor bilgi toplamak için. Söylediğimiz şeyler…

1. Dursunköy yapı rezerv alanı içerisindedir

2. Kanal İstanbul projesine ev sahipliği yapmaktadır

3. 3. Köprü Yoluna yaklaşık 4km mesafededir

4. Avrupanın en büyük havalimanı na 4km mesafededir

Bu 4 madde bile Dursunköy de arsa almak için yeterliyken bile neden yatırımcı hala ‘ Dursunköy de arsa alınır mı’ sorunu bizlere yöneltiyor? Cevap belli. Belediye memurları tarafından vatandaşa doyurucu bilgi verilmemesi.

Kendimi sade vatandaşın yerine koyuyorum ve arsa yatırımı yaparken ne gibi zorluk ve bilinmezler beni bekler diye düşünüyorum. Bu konuda en güvenilir bilgiyi arsayı satın almadan önce belediyelerden alırım diye düşünmem son derece normal olurdu.

Belediye memuruna gittim. Satın almak istediğim parsel numarasını verdim. Bu parselde kayıtlı arsanın konumunu zaten görüp beğenmiştim. Yatırım danışmanım da bana rezerv yapı alanı,3. Havalimanı,Kanal İstanbul vs hakkında bolca bilgi de vermişti. Bir belediye ye sormak kalmıştı. Memur verdiğim parsel numarasını bilgisayarına giriyor ve yarım ağızla cevap veriyor; ”sordugunuz arsa sazlıdere havzasında, imar yok, ne zaman gelir Allah bilir”

Satılık arsa arayan yatırımcı şimdi ne yapsın. Emlak danışmanı ne güzel anlatmıştı. Almaya bile karar vermiştim aslında. Ama belediye memuru öyle şeyler söyledi ki kafam karıştı.

Karışmasın. Lütfen size vereceğim tüyoları not ediniz ve belediye ye gittiğinizde bilinçli bir vatandaş gibi şu soruları sorunuz memura

1) Memur bey sorduğum arsa sazlıdere havzasında kalmaktadır diyorsunuz. Arnavutköy sınırlarında havza da kalmayan arsa var mı? Bu belediye binası da havzada mı? Havza yı kötü bir şeymiş gibi lanse ettiniz. Havza da olmasına rağmen imar verilen birçok yer var bu bölge de, doğru mu?

2) Memur bey sordugum parsel numarası Rezerv Yapı Alanında mı? Rezerv Yapı Alanın da 1.200.000 kişilik yeni nüfus planlanıyormuş doğru mu? Bu plana dahil olan tüm arazinin havza da olduğu doğru mu?

Bu soruları belediye memuruna sorduğunuzda nasıl afalladığını ve kem küm ettiğini gördüğünüzde şaşırmayın ama şaşıracaksınız. Dursunköy de satılık arsa bulduğunuzda ve fiyat size mantıklı geldiğinizde son söz olarak yetkili merci ye gittiğinizde sizlere son derece eksik bilgi veren arkadaşa bu soruları sorunuz ki sizleri yapacağınız yatırımdan şüphe ettirmesin. Bilinçli olun ve satılık arsa bulduğunuzda o kadar harcadığınız vakit ve emek boşa gitmesin. Fiyatlar her geçen gün yükselirken sonra ”ah vah” etmeyin bir ukala yüzünden.

Evet tabiki Dursunköy de arsa alınır. Hemde inanamayacağınız kadar çok para kazandırır. Satılık arsayı bulun, fiyatının doğruluğundan emin olun ve alın. Yatırımlarınızın bol ve bereketli olması dileğiyle…

2 yorum

  1. Mustafa

    Merhaba benim boyalıkköy de dereye yakın 145/6parselde arsam var su havzası muhabbeti ve cayır tapulu olması sebebiyle satmayı düşünüyorum yapılan projeler belli kararsızım yardımcı olursanız sevinirim teşekürler.

    • Mustafa bey arsanız şuan için dere bandında kalıyor doğru. Ama bekletirseniz sizinde arsanız değerlenecektir, lakin konumu daha iyi bir yerde yerinizin olması halinde bugünküne oranla daha fazla kazandırır.Böyle bir tasarrufunuz olması halinde de her türlü desteği sağlayabiliriz.Ofisimizi arayarak ilgili arkadaşlar ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir