Blog

DURSUNKÖY DE ARSA ALINIR MI

Merhaba

Dursunköy de arsa yatırımı yapılır mı sorusu birçok yatırımcı için aşılamayan bazen de cevap bulunamayan soruların başında gelmektedir. En çok ta Dursunköy de hisseli arsa alınır mı sorusu…

Konuya aslında projeleri saymakla başlamak gerekir. Zira Dursunköy mega projelerin merkezine oturmuş durumda. Arsa veya tarla yatırımını Dursunköy de yapıp yapmamak konusunda ki soruların sebebi, yatırımcıların projelerden habersiz olmasından kaynaklanmıyor. Dursunköy bölgesinin Sazlıdere Barajına yakın olmasından kaynaklanıyor. Malesef belediyeler de havza konusunda yatırımcıları yeterince bilgilendiremiyor. Uzun uzun anlatmak belediye memurlarına ya angarya geliyor yada bu konuda vatandaşa yardımcı olabilecek deneyimli memurlar yerine bilgisi zayıf memurlar ön planda kalıyor ve kesin bir bilgi karmaşası çıkıyor ortaya.

Dursunköy de satılık arsa veya Dursunköy de satılık tarla satın almak isteyen yatırımcının başından geçenleri kısaca anlatmaya çalışalım:

Yatırımcı öncelikle yatırım yapma kararı veriyor. Biraz internet biraz da çevre derken arsa satın almak için Dursunköy (dursunlu, tosunköy, dursunluköy) ü araştırmaya başlıyor. Bizim gibi emlak danışmanlarını aramaya başlıyor, satılık arsa ve bölge hakkında bilgi toplamak için.

Söylediğimiz ve söylenen bazı başlıklar…

1. Dursunköy yapı rezerv alanı içerisindedir

2. Kanal İstanbul projesine ev sahipliği yapmaktadır

3. Kuzey Marmara otoyolu(3. Köprü Yolu) na yaklaşık 2km mesafededir

4. Avrupanın en büyük havalimanı na 4km mesafededir

Bu 4 madde bile Dursunköyde satılık arsa almak için yeterliyken bile neden yatırımcı hala ‘ Dursunköy de arsa alınır mı’ sorunu bizlere yöneltiyor? Cevap belli. Belediye memurları ve bölge hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan kişiler tarafından vatandaşa doyurucu, doğru bilgi verilmemesi.

Kendimi sade vatandaşın yerine koyuyorum ve arsa yatırımı yaparken ne gibi zorluk ve bilinmezler beni bekler diye düşünüyorum. Bu konuda en güvenilir bilgiyi arsayı satın almadan önce belediyelerden alırım diye düşünmem son derece normal olurdu.

Belediye memuruna gittim. Satın almak istediğim parsel numarasını verdim. Bu parselde kayıtlı arsanın konumunu zaten görüp beğenmiştim. Yatırım danışmanım da bana rezerv yapı alanı,3. Havalimanı,Kanal İstanbul vs hakkında bolca bilgi de vermişti. Bir belediye ye sormak kalmıştı. Memur verdiğim parsel numarasını sisteme giriyor ve yarım ağızla cevap veriyor; ”sordugunuz arsa sazlıdere havzasında, imar yok, ne zaman gelir Allah bilir”

Satılık arsa arayan yatırımcı şimdi ne yapsın. Emlak danışmanının verdiği tüm bilgiler çöp oldu. Almaya bile karar vermiştim aslında. Ama belediye memuru öyle şeyler söyledi ki kafam karıştı.

Karışmasın. Lütfen size vereceğim tüyoları not ediniz ve belediye ye gittiğinizde bilinçli bir vatandaş gibi şu soruları sorunuz memura

1) Memur bey sorduğum arsa sazlıdere havzasında kalmaktadır diyorsunuz. Arnavutköy sınırlarında havza da kalmayan arsa var mı? Bu belediye binası da havzada mı? Havza yı kötü bir şeymiş gibi lanse ettiniz. Havza da olmasına rağmen imar verilen birçok yer var bu bölge de, doğru mu?

2) Memur bey sordugum parsel numarası Rezerv Yapı Alanında mı? Rezerv Yapı Alanın da 1.200.000 kişilik yeni nüfus planlanıyormuş doğru mu? Bu plana dahil olan tüm arazinin havza da olduğu doğru mu?

Bu soruları belediye memuruna sorduğunuzda nasıl afalladığını ve kem küm ettiğini gördüğünüzde şaşırmayın ama şaşıracaksınız. Dursunköy de satılık arsa bulduğunuzda ve fiyat size mantıklı geldiğinizde son söz olarak yetkili merci ye gittiğinizde sizlere son derece eksik bilgi veren arkadaşa bu soruları sorunuz ki sizleri yapacağınız yatırımdan şüphe ettirmesin. Bilinçli olun ve satılık arsa bulduğunuzda o kadar harcadığınız vakit ve emek boşa gitmesin. Fiyatlar her geçen gün yükselirken sonra ”ah vah” etmeyin bir ukala yüzünden.

Evet tabiki Dursunköy de arsa alınır. Hemde inanamayacağınız kadar çok para kazandırır. Satılık arsayı bulun, fiyatının doğruluğundan emin olun ve alın. Yatırımlarınızın bol ve bereketli olması dileğiyle…

Aşağıdaki linke tıklayarak dursunköyde ki arsalarımıza gözatınız

http://arnavutkoy.net/ilan-arama/?location=dursunkoyde-satilik-arsalar

Non sans raison, de nombreux clients étaient pas trop heureux avec des paquets, malheureusement, le citrate de Kamagra n’est pas encore disponible sous forme de gel et un effet secondaire notable de l’utilisation de Vardenafil. L’étude a été cliquez sur ce lien réalisée avec le Service d’andrologie dans le San.

116 yorum

 1. Mustafa

  Merhaba benim boyalıkköy de dereye yakın 145/6parselde arsam var su havzası muhabbeti ve cayır tapulu olması sebebiyle satmayı düşünüyorum yapılan projeler belli kararsızım yardımcı olursanız sevinirim teşekürler.

  • Mustafa bey arsanız şuan için dere bandında kalıyor doğru. Ama bekletirseniz sizinde arsanız değerlenecektir, lakin konumu daha iyi bir yerde yerinizin olması halinde bugünküne oranla daha fazla kazandırır.Böyle bir tasarrufunuz olması halinde de her türlü desteği sağlayabiliriz.Ofisimizi arayarak ilgili arkadaşlar ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

 2. Erkan guzel

  Kolay gelisın dursunköy de 124/48 parseldek bır hıselli yer aldım buranın değer olarak ılerısı nasıl olur

  • Erkan bey kısa zamanda çok değerli hale gelecektir.Acele etmeyip beklemeniz halinde çok iyi olacaktır.

 3. Mehmet

  Hayırlı işler efendim ben kasım 2016 da dursunköy fındıklı dere mahallesinde ada n°135 parsel n°123
  Olan tarladan 1 hisse aldım.
  Acaba yatırımı’ndan dolayı bana bilgi verebilirmisiniz lütfen.
  Şimdiden çok teşekkür ederim.

  • Mehmet bey öncelikle hayırlı olsun, aldığınız yer mevcut kanal güzergahında kalıyor ancak torba yasa ile yeni kanuna göre kanal da kalan araziler de istimlak olmayacak.Tabi biz şuan mevcut olan kanuna göre bunları söylüyoruz bunuda bilmenizde fayda var.İyi günler

 4. İbrahim gülenç

  Güzel kardeşim yorumlarınızı okudum tespitler güzel banada yardımcı olursanız sevinirim. 135 ada 151parsel 400metrekare arsam var. Sit alanı diyorlar baraj havzasında diyorlar devlet istimlak eder diyen var. Ne olur bana ne yapmam konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim. Hayırlı işler bol kazançlar dilerim.

  • İbrahim bey öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. Söylenenlerin kısmi ve bugün için doğruluk payı olsada yeriniz ile alakalı bir endişeniz olmasın, bu bölgede herhangi bir istimlak olmayacak. Yani kısacası yerinizi satmanıza gerek yok hatta imkanınız varsa yine yer almaya bakın aynı parselde şart değil.Bu konu ile alakalı Arnavutköy deki arsam istimlak edilir mi? başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz iyi günler

 5. Mubin bey benimde dursunkoy 136 ada 6 ve 7 parselde 240 m hissem var.Sizce beklemelimiyim.Yoksa satsak daha mı iyi olur.Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • Sabiha hanım eğer bir ihtiyaç yoksa ortada satmanızı tavsiye etmiyoruz.Beklemeniz halinde çok daha iyi olacaktır.İyi günler mutlu seneler dileriz.

   • Mubin bey merhabalar öncelikle samimi cevaplar verdiginiz için çok teşekkür ederim.Dursunkoy de emlak konut 10 000 konut yapıcak bunlar oradaki arsalar a olumlu anlamda etki eder mi sizce cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.Iyi çalışmalar.

    • 15000 konut projesi sadece bir başlangıç olacak, bu gibi gelişmeler elbette faydalı oluyor olmaayada devam edecektir

 6. Gökhan Bolat

  Merhaba Mubin Bey,

  benim 1300 metre yerim var dusunköyde. Hiseli bir Tarladan. Bölünürken sorun olur mu? bir bilgi verbilimisiniz lütfen nasil bülüncek. 50-100 metre yeri olanlara nolucak?

  • Gökhan bey bu bölge bakanlığın proje alanı ve bakanlık büyük ihtimalle ada bazında imar uygulaması yapacağı için kimsenin bu konuda problem yaşayacağını düşünmüyoruz.İyi günler dileriz

 7. ilhan Nzr

  Mubın Bey selamlar,hayırlı çalışmalar. İnternette bir konu ile alakalı araştırma yaparken sitenize rastladım ve inceleme imkanı buldum.En detaylı,dürüst ve samimice bilgiler verdiğinize kanaat getirdim.Allah razı olsun.Bu vesile ile sizleri rahatsız ediyorum.Trabzon’dan yazıyorum.Nasip olursa Nisan ayı içerisinde İstanbul’da olacağım ve sizlere mutlaka uğrayacağım.Ancak bana bir ön bilgi vermenizi istirham ediyorum.Benim veraset yolu ile intikal eden Dursunköy Karahalil Çiftliğinde ayrı parsellerde 4 tapu sahibiyim.Ancak özellikle (eski 295 prs) 101 ada 5 parselde hisseli 400 m2 yerim var.Bu güne kadar hiç merak edip ilgilenmedik.Ancak projelerden sonra hiç tanımadığımız emlakçılar nereden tlf numuzu buluyorsa arıyorlar. Kafamız çok karışık.Gerçi gelince görüşeceğiz ama merak işte bu parsel hakkında kısa bir mail atabilir misiniz.Siz bu konuda otorite kabul ediyorum..Allaha emanet olun..Selamlar

  • İlhan bey öncelikle güzel sözleriniz için teşekkür ederiz.Bahsettiğiniz parsel büyük ve hissedar sayısıda fazla olduğu için bu tür aramalar oluyor duyuyoruz, bunun bir sebebi de parselin büyük bir kısmının Toki’ye ait olmasıdır.Satışı daha kolay hale getirdiği için ilgide yoğun oluyor.Burada size söyleyebileceğim en önemli konu evet Tokinin de yeri var ama aynı zaman da ön alım hakkı da toki de.Bu ileride nasıl bir sonuç doğurur iyi hesap etmek gerekir.Normal şartlarda bu bölgede yeriniz varsa tutun satmayın diye tavsiyede bulunuyoruz fakat belirttiğim sebepden dolayı satmak daha faydalı olabilir o parsel için tabi.Hatta onu satıp farklı bir parselden de alınabilir.

 8. Merhabalar benim Dursunköy 135 ada parsel 68 fındıklı çayır bölgesinde arsam var koruma bölgesi olduğu söyleniyor.tam birşey söylemiyorlar siz ce ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim çok teşekkür ederim

  • Söylenenler kısmen doğru fakat mevcut kanun ile bir istimlak gözükmüyor böyle bakınca bekletmeniz daha faydalı gözüküyor sizin için

   • suat

    Çok teşekkür ederim

 9. Ahmet

  selamün aleyküm mubin bey hayırlı işler dilerim benim dursun köy de 224 m2 arsam var kanal İstanbul projesi ile ilgili baya kafam karıştı kimi kanal için de kalıyor kanalın içinde kalırsa akıbeti hakkında bilgi verir misiniz

  • Ahmet bey bu konuda tam birşey söylememiz için ada parsel bilgisi vermeniz gerekir çünkü arsanızın yerini görmeden cevap vermemiz mümk
   ün değil.Fakat kanalda kalıyor olsa dahi endişe etmeyin torba yasada geçen su yolu kanunu ile istimlak yapılmayacağını biliyoruz

 10. Esat Aydın

  Benim dursunköy Karahalil çiftliğinde 101 ada 5 parselde kalan 808 m2 arsam var. Tapusunu 1981 yılında aldım. Kanal istabul projesi kapsamında kalıyor deniliyor,Daha evvel su havzasında kalıyordu. Bu yerin akibeti ne olacak bilgi verirseniz memnun kalacağım. teşekkür ederim.

  • Esat bey öncelikle bahsettiğiniz parselde tokinin ön alım hakkı var bu sebeple büyük ihtimalle vakti geldiğinde toki alım yapacaktır.Yanlız bugün verilen rakamlar da orası için gayet iyi o parsel özelinde satmak iyi olabilir

   • fehmi hamza

    Merhaba hocam.Bugün verilen rakamlar da orası için gayet iyi demişssiniz,400metrekara için iyi dediğiniz fiyat nedir öğrenebilir miyiz? Son olarak TOKİ ön alım hakkına sahip vakti gelince alacaktır demişsiniz bu demek? yani fiyatı kendi mi belirleyecek? Bilgilendirirseniz çok memnun oluruz.

    • Öncelikle ön alım hakkını toki kullanırsa evet tapu değerleri üzerinden alabilir bu hakkını kullandığı takdirde.Fiyat konusuna gelecek olursak m2 fiyatı 400tl ve üzerinde bahsettiğimiz sebeplerden ötürü bu rakamlar çok iyi

 11. ibrahim aydın

  İyi günler mubin bey bizim dursunköy 138 ada 5 parselde 740 m2 hissemiz var durumu nedir acaba

  • Büyük hissedarı Toki ve aynı zamanda ön alım hakkıda tokiye ait bir arazi,Şuan için değerinin üstünde rakamlara alıcı buluyor ama bekletirseniz ileride ne olur net birşey söylemek mümkün değil, tokinin ön alım hakkı olması soru işareti

 12. Bilal

  Merhabalar
  Dursun köy 131 ada zincirli pınar mevkide 3000m2 müstakil yerim var rezerv konut alanindamidir.

 13. Ali

  Mubin bey öncelikle verdiğiniz bildiler çok güzel Dursunköy dut ağaçı mevkii 135 ada 253 parselde hisseli 400 m2 yerin var rezerv alanı içindemidir veya buraların imar durumuyla ilğili bilğiniz varmı bhayırlı işler dilerim

  • Ali bey arsanız rezerv alan içerisindedir, buna bağlı olarakta yine bakanlığın kontrolünde imara açılacak alan içerisinde oluyor

 14. Rıza

  Mubin Bey selamlar,hayırlı çalışmalar. İnternette bir konu ile alakalı araştırma yaparken sitenize rastladım ve inceleme imkanı buldum.En detaylı,dürüst ve samimice bilgiler verdiğinize kanaat getirdim.Allah razı olsun.Bu vesile ile sizleri rahatsız ediyorum.Kocaeli ’den yazıyorum.Nasip olursa Haziran ayı içerisinde İstanbul’da olacağım ve sizlere mutlaka uğrayacağım.Ancak bana bir ön bilgi vermenizi istirham ediyorum. benim hacımaşlı 0/96 parselde 1000 m2 bir tarlam var ayrıca Boyalıkta 152 ada 2 parsel de 330 m2 yerim var özelikle boyalık için kanal istanbul güzergahı açıklanırken yanınlanan haritada turizim bölgesindemi kalıyor her iki yerim için bilgi verirseniz sevinirim Allah yardımcınız olsun satayımı yoksa bekletelimi

  • Buyrun gelin her zaman bekleriz.Bahsettiğiniz harita genel bir görünümdür, detaylandırıldığı zaman net olarak belli olur ama siz ikisinide bekletin önümüzde daha uzun bir süreç var

 15. Ahmet

  Merhabalar dursunköy 127/62 parselde 580 m2 yerimiz mevcut risk durumu bakımından nasıldır.satmalimiyim yoksa beklemeli mi acaba ilginize teşekkürler….

  • Ahmet bey aynı soruyu ‘Arnavutköy deki arsam istimlak edilir mi?’ yazımıza göndermişsiniz ve sorunuz cevaplandı kontrol edebilirsiniz.İyi günler

  • Serkan

   Hayırlı günler Mubin bey benim dursunköy 110 ada 23 parselde 300 mtrekare tarla vasfında yerim var buranın istimlak edilme olasılığı nedir ve sizce konum olarak nasıl bir yatırım yapmışım tecrübenize ve öngörünüze dayanarak sizden yorum yapmanıZı rica ediyorum..

   • Serkan bey herhangi bir istimlak söz konusu değil, bölge gelişmekte olan bir yer olduğu için bekletmeniz halinde sizde bu durumdan faydalanırsınız

 16. İsrafil SARITÜRK

  133/45 parsel Sazlıdere Barajı Su Havzası az riskli kısmında kalıyor. Eski Edirne Asfaltı yol cephesi olmasından dolayı hisse almayı düşünüyorum. Sizce Yeşil alan olma ihtimali var mı ? Belediyeden plan hakkında bilgi istedim ama cevap vermediler. Pazartesi günü alım satım için randevu aldım. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  • İsrafil bey Belediyenin cevap vermemesi normal çünkü henüz ellerinde bir plan yok, yeşil alan veya yola gitme ihtimalleri olabilir ama bu genel bir durumdur yeri çok pahalı almıyorsanız almanızda bir mahsur olacağını düşünmüyorum

 17. Seçkin

  Sayin mubin yazınızın başında belirttiğiniz olayın aynisini bu sabah yasadim görevli memura parsel soyledim bilgi alabilirmiyim dedim. Orası rezerv alani. Cok karışık dedi nasil yani dedim karisik ışte dwdi dedim almalıyım magdur olurmuyum biz bilemeyiz. rezerv ne demek sistem nasil işliyor dedim riskli dedi benim bütün şevkimi aldi goturdu aciklama yok sizin yazınızı okuyunca acaba sizdemi ayni memurla karsilastiniz acaba diye düşünmeden gecemedim haraççı 204parsel. Rezevr halindeymis, şuan imar projesi gibi Resmi var baktigim arsa yolun ortasindan geçiyor Emlakci burasi tekrar pay edilecek diyor kafam cok karıştı sizce ne yapmaliyim teşekkürler ama rezerv ilgili düşüncenizi ala

  • Seçkin bey ne yazık ki doğru söylüyorsunuz bunları bildiğimiz içinde yazımızda özellikle değindik.Sizin parsele dönecek olursak eğer uzun vadeli düşünüyorsanız ve maddi anlamda yakın zamanda bunu satmak zorunda kalabileceğiniz bir darlığınız yoksa şuan ki planı dikkate almanıza gerek yok çünkü rezerv alanda olduğu için orasıda değişir.Ama satma ihtimalimizde olabilir diyorsanız ozaman şuanki planı göreceği için vatandaş satışınız biraz zorlaşır

 18. Tarik Zengin

  Üstadım Merhabalar;
  Ben Konyada ikamet eden emekli bir öğretmenim. Bir akrabam vesilesi ile 2014 senesi gibi Sazlıbosna ve Dursun köyden tarla vasfında hisseli yer aldım. Bu parseller hakkında bizleri aydınlatırsanız çok sevinirim.
  Sazlıbonsa 33parsel
  Sazlıbosna 6136 parsel
  Dursunköy ada:110, parsel:23
  Saygılarımla, iyi çalışmalar

  • Tarık bey öncelikle size yardımcı olan akrabanıza arayıp tekrar birkez daha teşekkür ediniz. Size çok iyi yerler aldırmış özellikle sazlıbosna da olanlar.Dünyanın en güzel mesleğini yapmışsınız onuda söylemeden geçmeyeyim.Mümkün olduğu kadar elinizde tutmanızı tavsiye edebilirim çünkü süreç daha yeni başlıyor.İyi günler dileriz

 19. sinan

  öncelikle güzel cvblarınızdan dolayı teşekkür ederim zamanında dedemde kalma yer ve bu yer yaklaşık 800-900 m2 civarı 6 kardeşe düşüyo ve sanırım yer hisseli ve belediyeye gittik bi cvb veren ve ilgilenen yok bi gayrimenkul yaklasık m2 400 tl werdi şimdi biz 6 kardeş tam olrak ne yapmalıyız bi fikir werirseniz cokk sevinirizzz

  • sinan

   yer dursunköy olarak geçiyooo tam olarak neresinde bilmiyoz ama sık sık gayrimenkulculer bizi arıyo ne yapmalıyız

  • Sinan bey verdiğiniz bilgilerle size çok net birşey söylemem mümkün değil çünkü ada parsel bilgisi yazmamışsınız, fakat genel olarak ve arayanlarında çok olduğunu söyleminiz üzerine yeriniz konum olarak tercih edilen bir bölgede olmalı b sebeple bir süre daha beklemenizi tavsiye ederim aceleci davranmayın.Ayrıca satmaya kara verdiğinizde de bize ulaşmanız halinde en yüksek rakamlardan satmanıza yardımcı oluruz

 20. Onur

  Merhaba dursunköy 124 ada 45 parselden hısselı yer aldım 232 metre 100 bın lıraya sıze sormak ıstedığım burayla alakalı ılerde durum ne proje alakalı kımısı dıyo yerın yesıl alan ? Bilgi verirmısınız

  • Onur bey öncelikle bu tip araştırmaları almadan önce yapmanız sizin adınıza daha sağlıklı olur.Bahsettiğiniz parselin yeşil alan gibi bir durumu yok bakanlığın imar çalışmasından sonra belli olur.

 21. Yusuf Bostancı

  Merhabalar Mubin Bey,
  Öncelikle aydınlatıcı ve güvenilir bilgilerinizden dolayı teşekkur ederim.
  Haziran2017 de sazlıbosna 44parselde, tarla vasfında, hisseli 2100 metrekare yeraldım.
  Bu arsanın konumu sizce nasıl?
  Hisseli olduğu için hep bir tereddütüm var satmak konusunda. Beni aydınlatırsanız çok sevinirim.
  Saygılarımla.

  • Öncelikle arsanızın yeri konumu gayet iyi tereddüt ettiğiniz hususa gelecek olursak bölgedeki arazinin %80’i hisselidir ve buda bir yatırım aracı bu konuda endişelenmenize gerek yok

 22. Mehmet AKTAŞ

  Merhabalar
  Dursunköy dut ağacı mevkii 4 pafta 360 parselde 250 metrekare hisseli tarlam var.imar durumu nedir.satmalimiyim.suam aldım fiyatın 5 katı olmuş.

   • MEHMET AKTAŞ

    Çok Teşekkür ederim Mübin Bey,

    Bir sorum daha olacaktı.Bu yer için bakanlık rezerv alanı deniliyor.Bu arsam için maddi açıdan iyimi yoksa kötü bir habermidir.

   • Mehmet AKTAŞ

    Mubin bey

    Şuan devletin imara açtığı 2 milyon küsür alanın icindemidir benim arsam.kopmaz ve.toki dursunkoude konut yapacak haberleri var.Bu durum da arsamiza karşılık daire verilme ihfinali varmidır.bu konut yapımı bizim için iyimi kötümü olur anlayamadım.

    • Mehmet bey sizin parseliniz o alan içerisinde kalmıyor.Ama çok yakınında kalıyor fiyat anlamında size de faydası olacaktır.

     • Mehmet Aktas

      Mübin bey tahmini fiyati şu an nedir acaba yaklaşık olarak.

 23. Metin yıldırım

  Merhaba
  Dursunköy’de 2016 yılında tepe konumda 106 ada 104 parsel de (1/4) 260 m2 hisseli yer almıştık 70.000-tl ye
  burası hakkında şu anki fiyat ne durumda , bu bölge için bundan sonraki süreçte neler olur, bizi neler bekliyor
  bilgi verirseniz çok sevinirim

  • metin bey yeriniz ortalama 120.000tl gibi rakamlara satılabilir ama satmakta acele etmemenizi tavsiye ederim

 24. Murat Uçkan

  Sevgili Mücahit öncelikle hayırlı işler diliyoruz..
  133 ada, 15 parsel 2.300 m2 arazimizi biliyorsun sayende sahibi olmuştuk. Durum nedir bu aralar satmatı düşünelim mi yoksa imar bekleyelim mi? Fiyat ne aralıktadır bilgi istesek mahsuru olur mu? Sevgilerimizle, Murat-Yasemin

  • Teşekkür ederiz murat bey almış olduğunuz yer şuan iyi rakamlara satılabilir lakin bir süre daha beklemenizde fayda olacaktır.İyi günler

 25. Ahmet Nart

  Mubin bey verdiginiz bütün bilgiler için Allah razı olsun benimde bie sorum var cevap verirseniz size minnettar olurum dursunköy karahalil çiftliği mevkiinde pafta 3_4 parsel 737 de 250metrekare arsamız var bazı kişiler arayıp ucuza kapatmak istıyor ne yapmamızı önerirsinız saygılarımla.

  • Ahmet bey kısaca söyleyebileceğim satmadığınızı söyleyerek konuyu kapatabilirsiniz yoksa bu tarz durumlarla karşılaşmaya devam edeceksinizdir.

 26. erkan

  mubin bey merhaba, dursunköy 104 ada 94 parselde 1000 metre yerin var, size zahmet bilgi verebilir misiniz? teşekkürler

  • Erkan bey yeriniz gayet iyi bir noktada bulunmaktadır.Bekletmeniz halinde daha da değerli hale gelecektir.

 27. Akif altuntaş

  Mubin bey böylebi hizmet verdıginizden dolaya cok teşekkurler bizim dursunköy ahılbayır da mustakil parsel üç bin mrtrekare tarlamız var burası reverz alan içindemi kalıyor yer olarak iyi bir yerdemi

  • Akif bey o bölge rezerv alan içerisinde fakat daha fazla birşey söyleyebilmemiz için ada parsel bilgileri gerekiyor.

   • Akif altuntaş

    Mubin bey iyi gunler dursunköy ada 106 parsel 138 reverz alan icindemi kalıyor tapuda 3000 mt gozukuyordu arnavutkoy belediyesi web sitesinde 2754 mt gözüküyor sebebinedir

    • Muhtemelen uygulama görmüştür tapu dairesinden gerekli bilgileri daha net alabilirsiniz

 28. Mehmet Sami Çağlayan

  İlginiz için teşekkür ederim öncelikle, hukukçuyum, Dursunköy zincirlipınar mevki 104 ada 116 tarla vasıflı parselde 1/20 hisseli tapum var, etrafı mezarlık! Sıkıntı olur mu, yatırım olarak beklemeli miyim, prim yapar mı., teşekkürler…

  • Mehmet bey mezarlıkların olması bir nebze dezavantaj gibi görünse de bölgedeki projelerin büyüklüğü bunu kapatacaktır.Yeriniz muhakkak değerlenir tabi bekletme süreniz önemli kısa vadeli düşünmemeniz gerekir.

 29. adnan

  Mubin bey verdiginiz bütün bilgiler için Allah razı olsun benimde bir sorum var cevap verirseniz size minnettar olurum dursun köy 133/20 yerim var burayla ilgili detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim bekemekte fayda varmı satayımmı şimdiden çok teşekkürler

  • Adnan bey kanala olan mesafesi ve yerin konumu olarak baktığımızda gayet iyi bir noktada bulunuyor. Satma veya bekletme konusunda biz tecrübelerimize ve buradaki duruma göre sadece tavsiyelerde bulunuyoruz son karar tabiki yine sizlere aittir.Yerinizi bekletmeniz daha faydalı olacağı kanaatindeyim.

 30. Mehmet Rıfat Kuzu

  Dursunköy 133/88 de 771 m2 arsam var satmak istiyorum değeri ne kadar

  • Mehmet bey normal şartlarda 300.000tl edebilir fakat şuan ki mevcut durum vepiyasalar üzerinden değerlendirirsek 250.000tl rakamları bile zorlanabilir.Bu konuda sizin söyleyeceğiniz daha önemli çünkü bu tür durumlarda çok net şeyler konuşamıyoruz.Kesin satmak istiyorsanız bize ofis ve cep numaralarından ulaşabilirsiniz.Sizin için yapabileceklerimizi daha detaylı olarak konuşabiliriz

 31. Tahir

  Mubin bey iyi gunler dursunkoy 134/18 hisseli 1 donum arazim var satmayi dusunuyorum ne kadar ederi var suanki piyasaya gore satayimmi bekliyimmi nedersiniz

  • Tahir bey bugünkü piyasa çok dalgalı söyleyeceğimiz her fiyat yanıltıcı olabilir ihtiyacınız yoksa bekletmeniz de fayda olacaktır. Bugün satmak istemeniz halinde ederinin altında vermek zorunda kalabilirsiniz mevcut piyasa doğrultusunda

 32. Esin

  Slmlar Mubin bey benimde dursunköy zincirlipınarda 422 mk hisseli arsam var ada no 104 parsel no 43 bilgilendirirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürker

  • Arsanızın herhangi bir risk veya sorun teşkil edecek bir durumu yok bekletmeniz halinde sizin açınızdan karlı bir yatırım olacaktır

 33. Cüneyt Baran

  Merhaba;
  Dursunköy 135/31 Çayır alanı yeri var.
  Yerin yapısal durumu ile ilgili bilgi verirmisiniz.
  Hayırlı Akşamalar.

  • Sizinde söylediğiniz gibi çayır vasıflı bir yer ve kanal içerisinde kalmaktadır.

 34. İyi günler 135/95 tarla kanalın içine kalırmı

  tşkler

 35. emin

  Merhaba,

  135/151 400 m2 yerimiz var kanalda mı kalıyor bilgi verebilir misiniz?

  • Emin bey yeriniz kanalda kalmaz ayrıca Emlak konut ve THY’nin birlikte proje geliştreceği parsellerden birinde kalıyor sizin yeriniz

 36. Ali kocadereli

  Mumin bey öncelikle verdiğiniz bilği ler için teşekkürler dursun köy dut ağacı mevki 135 / 253 parselde 400 m2 yerim var imara açılan alanda kalıyormu bilği verebilirmisiniz açaba birde daha önce burası rezerv alan demiştiniz devlet tarafından bu avantajımı yoksa dezavantaj mıdır şimdiden teşekkürler

  • Ali bey yeriniz imara açılan alana çok yakın kalıyor, rezerv alanda kalması da proje alanında olduğunu gösterir bu sizin için avantajlı bir durumdur.

 37. Ali Fuat çetin

  Merhaba Ali bey dursunköy de135/68 parselde 400 m2 yerim var kanala kalıyor mu bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim

 38. Arda bakır

  Merhaba 135/68 parselde 400 m2 yerim var konut rezerv alanında ve kanal güzergahında olduğu söyleniyor bilgi verirseniz sevinirim hayırlı çalışmalar

 39. soner

  Merhaba, Tayakadın Türkköşe de yerimiz var Dursunköy ile aramızda 55 mt lik yol var, bu bölgede rezerv alan içerisinde bulunuyor, istimlak olması mantıksız geliyor dediğiniz gibi çünkü konut rezerv konut alanında kalıyor, bölge ile ilgili sizden bilgi almak istiyorum, teşekkürler iyi çalışmalar.

  • Soner bey yazdıklarınızın tamamı doğru bilgiler zaten onun dışında bekletmenizi tavsiye edebilirim

 40. Yasin A. Danişment

  Merhaba,
  Öncelikle objektif değerlendirme ve yorumlarınız için teşekkür ederim.
  Bildiğiniz gibi geçen gün Çevre Bakanlığı tarafından “tescile esas dağıtım cevteli” ve “mal sahipleri araştırma ve özet formu” yayınlandı. Buradaki bilgilere göre 139/21 400m2, 139/22 400 m2 ve 139/41 200 m2 arsamız görünmekte. Bu tablolarda bir çok tanımlama var fakat işin açıkçası ben bu konuları bilmediğim için anlayamadım. Sizden ricam bu parsellerle ilgili kısa , orta ve uzun vade için bir gelecek projeksiyonu yapmanız. Avantaj ve dezavantajlarımız nelerdir ?. Sizin yapacağınız yorum benim için çok önemli.
  saygı ve selamlar

  • Yasin bey o tablolarda görünen bilgilerin bir bölümü zaten sizinde bildiğin parselleriniz imar uygulamasından önceki ada/parsel ve m2 hisse bilgileri devamında ise İmar uygulaması ile yeni oluşacak ada/parsel numaraları, imar kesintisi(dop) ve yeni parsellerde oluşan hisseleriniz.Özetle bu şekilde fakat sizin yazdığınız bilgilerde bazı hatalar olduğunu düşünüyorum 139/21 parselde 400 olan pay miktarınız 1,78m2 yeriniz olması gerekiyor 139/22 parselde de aynı şey olacaktır oradaki hissenizde 2,19m2 139/41 parselde ise 373m2 yeriniz olması gerekiyor. Yinede sizinde kontrol etmenizde fayda olacaktır.Son olarakta emlak konutun orada nasıl bir yol izleyeceğini görmek gerekiyor

 41. Ahaben

  Yavuz bey ve site yöneticileri Verdiğiniz bilgiler çok değerli,
  Bir arsa var satılık 135 Ada 177 Parselde Taşınmaz No (81278171) 25.982,60 m2 Hisseli arsadır.. 400 m2 hisse satılık. arsa hakkında bilgim yok, Almak istiyorum ama fiyat biçemedim..
  En önemlisi İMAR Durumu nedir rica etsem bakabilir misiniz ? Hissedarları kurum vs. Konut alanı mı?
  Birde kaç lira eder şuan Sizce ?

  • Belirttiğiniz parsel rezerv alan içerisinde kalıyor ama imarı ile alakalı henüz bir gelişme olmadığı için konut mu yeşil alan mı bunu bilmemiz mümkün değil.Fakat yatırım yapabilirsiniz önemli olan fiyatının doğru olması ve arsanın konumu.O bakımdan ofisimizi arayarak daha detaylı bilgi almanızı tavsiye ederim

 42. slm lar yavuz yüzbaşı dursunköy dut agacı mevkinde 135/182 ada parsel tarla vasfında 200 m2 hisseli yerim var burası su havzasında kalıyomu yada rezerv alanı içinde mi imara açılma durumu varmı deger kazanırmı ilerde bilgi verebilirmisiniz

  • Refik bey kanal projesi olduğu takdirde havza ortadan kalkıyor imara açılma durumu var ve zaten her geçen gün değerleniyor bekletmeniz halinde daha da değerlenecektir

 43. MUHAMMED ÖZTÜRK

  MERHABA 133/6 500M2 TARLAMIZ VAR 4 ERKEK KARDEŞİZ KİRACIYIZ HEPİMİZ 4MÜZÜN DAİRESİ OLUR MU NE ZAMAN OLUR BİZ GÖRÜRMÜYÜZ 35 YAŞINDAYIM SAYGILAR İYİ ÇALIŞMALAR

  • Muahammed bey bu tamamen sizin elinizdeki yatırımı ne kadar süreli bekleteceğinize bağlı veya ne kadar zaman içerisinde böyle bir beklentiniz var ona göre birşey söylenebilir

 44. Merhaba arnavutköy dursun köyde bir arsa almıştım tarla olarak geçiyor ada 106 parsel 104 tarla
  şimdiki değeri nedir acaba ve imar çıkarmı buraya
  bilgi verirseniz sevinirim / teşekkürler

  • bugünkü m2 fiyatı ortalama 350-400tl diyebiliriz imar henüz yok ama bekleniyor yakın zamanda

 45. Deniz

  Iyi gunler oncelikle verdiginiz bilgiler icin cok tesekkurler dursunkoy baklali 741 parsel 33/34 nolu arsamizin deger ve konum olarak nasil bizide bilgilendirirseniz sevinirim

  • Dursunköy ve Baklalı da parsel bilgileri bir süre önce yenilendi yani değişiklik oldu yeni ada parsel bilgilerini e devletiniz üzerinden görebilirsiniz.Yeni ada parsel numarasını yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

 46. Şahin

  İyi günler çok faydalı bir site. Benimde Yassıören 182 ada 50 parselde 2231 M2, dursunkoy 133 ada 29 parselde 1200 M2, boyalık 147 ada 167 parselde 1000 M2 yerlerim var bu yerlerin fiyatlarını ve yerlerinin nasıl olduğunu yazarsanız cok memnun olurum. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

  • Şahin bey Dursunköy de bulunan arsanızın yeri belki biraz kötü diyebiliriz ama genel anlamda güzel yatırımlar yapmışsınız.Fiyat olarak bugünkü piyasa şartlarından dolayı dalgalı bir fiyat seyrediyor ama zaten bu yatırımların tam karşılığını almak istiyorsanız şuanki rakamlar çokta önemli değil minimum 3 yıl sonrasını beklemeniz gerekiyor.

 47. Erhan

  Selamünaleyküm Yavuz Bey,
  Dursunköy, Karahalil çiftliği mevkii, 737 parsel 423 adada tarla vasfında 400 m2 hisseli bir yerimiz var. Buranın durumu (su havzasında mı? rezerv alanında mı? imara açılır mı?) ve değeri hakkında bilgi verme imkanınız olabilirse çok memnun olurum.
  Teşekkürler,
  Selamlar.

  • Erhan bey o parseller tokinin olduğu parsellerden imar çalışması yapıldı sizin muhtemelen 250m2 ye yakın yeriniz olur ama buda yine büyük bir veya birkaç ada içerisinde kalmıştır.Bu açıdan baktığımızda bugün için imar size çok fayda sağlıyor gözükmeyecektir.Ama ilerisi için bekleyip görmek gerekiyor.

 48. Ali Kocadereli

  Yavuz bey merhabalar 135 adet 253 parselde 400 metre kare bir yerim var gecen gün İnternetten bakarken dursunköyde 1.4 milyon metre kare yer imara açıldı yazıyordu askıya asıldı diyor bir yazıdada anladığım kadarıyla devletin istimlak ettiği yerler askıya asılmış 138 ada filan vardı yerim imara acılan böldeğe kalıyormu veya konum olarak istimlak delirmi şimdiden verdiğiniz bilği için teşekkür ederim

  • ali bey bir kısım imara açılan arazi oldu doğru, fakat istimlak edilen bir yer yok askıya alınan bir yer yok bunlar yanlış. Sizin arsanız imara açılan alana yakın kalıyor.

 49. muarat büyük

  mrhblr dursun köyde 2500 metre kare arsam var satmak istiyorum kaça alıcı bulurum acil

  • Murat bey iletişim numaralarımızdan ulaşırsanız hızlı bir şekilde yardımcı oluruz.İyi günler dileriz

 50. İlhan

  Merhaba dursunköy de bir arsa aldık daha sonra imar geçtiği söylendi. Edevletten bakınca 2 tapu gözüküyor. 143 ada 2 parsel ve 143 ada 9 parselde bu ada ile ilgili metrekare fiyatları ve durumu hakkında bilgi alabilir iyim şimdiden teşekkür ederim

  • İlhan bey 143/2 nolu parsel hastane alanı 143/9 nolu parselinizde 0,75 emsal konut alanı olarak gözüküyor. Tabi burada ki hisse miktarınız da önemli çünkü adalar büyük o bakımdan fiyatı etkiliyor.Eğer hisseniz 2000m altında ise m2 fiyatı 500-600tl civarında diyebiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir