Blog

DOĞRU ARSA YATIRIMI NASIL YAPILIR

Arsa yatırımı yapmak birçok yatırımcının tercih ettiği akılcı bir yatırım tercihidir. Bu tercihi en doğru şekilde gerçekleştirmek için birtakım noktalara dikkat ederek yatırım tercihinizi mükemmel seviyede yapabilirsiniz. Doğru yatırım için şu huşulara dikkat etmeniz gerekmektedir.

BÜYÜK İNŞAAT ŞİRKETLERİNE KOMŞU OLUN

En iyi konumda ve en prestijli alanlardaki arsaların oldukça maliyetli olduğunu söylememize gerek yok. En az maliyetle en iyi konuma sahip olmak için ilk tercihiniz büyük ve prestijli projelerin çevrelerindeki arsaları yatırım noktası olarak belirleyebilirsiniz.

PLANLI KENTLŞEME NOKTAALRI DOĞRU ADRES

Doğru arsa yatırımı için kriteriniz olacak bir diğer husus da planlı kentleşmenin olduğu alanlarda arsa fiyatlarının daha kolay arttığını ve daha yüksek oranda kar sağladığını söyleyebiliriz. Bu nedenle planlı kentleşme alanlarına yönelmenizde fayda var.

GÖÇ ALAN BÖLGELERE DİKKAT

Arsa yatırımı yaparken göç dalgalarının nerelere yoğunlaştığını belirleyerek bu alanlara yönelmelisiniz. Böylece en kısa sürede arsanızı en yüksek karla elden çıkaracak duruma geleceksiniz.

GELİR SEVİYESİ YÜKSEK YERLERE KOMŞU OLUN

Yüksek gelirli yerleşim yerlerinin arsa fiyatlarının yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu alanlara komşu olan ve daha düşük maliyetli arsaları tercih ederek bu alanlara yatırım yapmak belirli bir süre sonra gelir seviyesi yüksek alan arsa fiyatlarına ulaşacaktır. Bu alanları radarınıza alın.

TEŞVİK KAPSAMINDAKİ YERLEŞİM YERLERİ

Teşvik kapasıma giren yerleşim yerlerini takip ederek daha hızlı büyüyecek alanları tespit edebilirsiniz. Bu alanlarda sizin için öncelikli yatırım alanlarından olacaktır.

HIZLA BÜYÜYEN KENTLER

Doğru parametreleri kullanarak hızla büyüyen kentleri arsa yatırım alanı olarak seçebilirsiniz. Bu seçiminizde sadece il merkezleri değil büyüme hızıyla dikkatinizi çeken ilçeler de sizin için yatırım alanı olabilir.

ULAŞIM PROJELERİ

Ulaşım yatırımlarının hangi alanlara yapılacağını öngörerek bu alanlara yatırım yapmak sahibi olduğunuz arsanın hızla değer kazanacağı anlamına gelmektedir.

DİĞER ÖNEMLİ HUSUSLAR

Arsa yatırımı nasıl yapılır ve nelere dikkat edilir incelemesinde birçok noktayı göz önüne almalısınız. Bu noktalar kısaca şu şekilde sıralanabilir. Ana caddeler ve bu alanlara yakınlık, arsa cephesi, yol güzergâhları önemli kurumlara yakınlık gibi noktala dikkat edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir