BLOG
Doğru Arsa Yatırımı Nasıl Yapılır


Doğru Arsa Yatırımı Nasıl Yapılır
01 Şubat

Doğru Arsa Yatırımı Nasıl Yapılır

Genç Gayrimenkul   |   01 Şubat 2016

Arsa yatırımı yapmak birçok yatırımcının tercih ettiği akılcı bir yatırım tercihidir. Bu tercihi en doğru şekilde gerçekleştirmek için birtakım noktalara dikkat ederek yatırım tercihinizi mükemmel seviyede yapabilirsiniz. Doğru yatırım için şu huşulara dikkat etmeniz gerekmektedir.

                BÜYÜK İNŞAAT ŞİRKETLERİNE KOMŞU OLUN

                En iyi konumda ve en prestijli alanlardaki arsaların oldukça maliyetli olduğunu söylememize gerek yok. En az maliyetle en iyi konuma sahip olmak için ilk tercihiniz büyük ve prestijli projelerin çevrelerindeki arsaları yatırım noktası olarak belirleyebilirsiniz.

                PLANLI KENTLŞEME NOKTAALRI DOĞRU ADRES

                Doğru arsa yatırımı için kriteriniz olacak bir diğer husus da planlı kentleşmenin olduğu alanlarda arsa fiyatlarının daha kolay arttığını ve daha yüksek oranda kar sağladığını söyleyebiliriz. Bu nedenle planlı kentleşme alanlarına yönelmenizde fayda var.

                GÖÇ ALAN BÖLGELERE DİKKAT

                Arsa yatırımı yaparken göç dalgalarının nerelere yoğunlaştığını belirleyerek bu alanlara yönelmelisiniz. Böylece en kısa sürede arsanızı en yüksek karla elden çıkaracak duruma geleceksiniz.

                GELİR SEVİYESİ YÜKSEK YERLERE KOMŞU OLUN

                Yüksek gelirli yerleşim yerlerinin arsa fiyatlarının yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu alanlara komşu olan ve daha düşük maliyetli arsaları tercih ederek bu alanlara yatırım yapmak belirli bir süre sonra gelir seviyesi yüksek alan arsa fiyatlarına ulaşacaktır. Bu alanları radarınıza alın.

                TEŞVİK KAPSAMINDAKİ YERLEŞİM YERLERİ

                Teşvik kapasıma giren yerleşim yerlerini takip ederek daha hızlı büyüyecek alanları tespit edebilirsiniz. Bu alanlarda sizin için öncelikli yatırım alanlarından olacaktır.

                HIZLA BÜYÜYEN KENTLER

                Doğru parametreleri kullanarak hızla büyüyen kentleri arsa yatırım alanı olarak seçebilirsiniz. Bu seçiminizde sadece il merkezleri değil büyüme hızıyla dikkatinizi çeken ilçeler de sizin için yatırım alanı olabilir.

                ULAŞIM PROJELERİ

                Ulaşım yatırımlarının hangi alanlara yapılacağını öngörerek bu alanlara yatırım yapmak sahibi olduğunuz arsanın hızla değer kazanacağı anlamına gelmektedir.

                DİĞER ÖNEMLİ HUSUSLAR

         Arsa yatırımı nasıl yapılır ve nelere dikkat edilir incelemesinde birçok noktayı göz önüne almalısınız. Bu noktalar kısaca şu şekilde sıralanabilir. Ana caddeler ve bu alanlara yakınlık, arsa cephesi, yol güzergâhları önemli kurumlara yakınlık gibi noktala dikkat edilmelidir.

4 Yorum
 • 06 Şubat 2016  /  Yanıt Yaz mustafa

  çok güzel
  Aydınlatıcı bir yazı oluşmuş bölgeyi görmemiş olsak da görmüş gibi olduk aklımızdaki tüm soru işaretlerini sayenizde çözümleyebildik teşekkürler..

  • 10 Şubat 2016  /  Yanıt YazGenç Gayrimenkul

   cevap:mustafa
   Merhabalar Mustafa bey, yatırım arayışınızda merak ettiğiniz konulara cevap verebildiysek ne mutlu bize. İyi günler dileriz. Saygılarımızla.

 • 06 Şubat 2016  /  Yanıt Yaz husamettin

  kucuk arsA
  Okudum super hizmet te$ekur ediyrum allaha emanet olun

  • 10 Şubat 2016  /  Yanıt YazGenç Gayrimenkul

   cevap:hüsamettin
   Merhabalar Hüsamettin bey, değerli yorumunuz için teşekkürler sizlerde Allaha emanet olun.

 • Arnavutköy nakliyat
  Çalışmanız işime çok yaradı sayenizde gereken ne varsa sahibi oldum.Teşekkürler

 • 15 Haziran 2016  /  Yanıt Yaz Habil Caglar

  Degerli bilgiler
  SA..Almanyadan yaziyorum gerek YouTube da gerekse sosyal medyada bikackez isminizi duymustum,Degerli ve Yön verici ve bizzat yatirimciyi aydinlatan aciklamariniz sahsim gibi Kücük yatirimcilar icin cok degerli buluyorum. Haftaya insallah Arnavutköydeyim 100-150 gibi bütceyle bölgede kücükte olsa ileriye yönelik yatirimim olsun istiyorum. Sizede ugricam insallah Temiz biryer buluruz bütcem 150 gibi. Tesekkürler Selamlar ..

Yazı Hakkında Düşüncelerinizi Paylaşın0 TL - 50,000,000 TL

Fiyat Aralığı


Son Yazılar
BALABAN DA ARSA ALINIR MI

BALABAN DA ARSA ALINIR MI


Son dönemde Arnavutköyde emlak sektöründeki gayrimenkul danışmanlarının karşılaştığı soruların başında geliyor  Arnavutköy emlak yatırımı için araştırma yaparken öncelikle Arnavutköy nereye bağlı bi...


KANAL İSTANBUL PROJESİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK GÜZERĞAHI VE SON DURUM

KANAL İSTANBUL PROJESİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK GÜZERĞAHI VE SON DURUM


 

           Kanal İstanbul projesi son durumu hakkında birçok spekülasyon başladı. Tabi bu...