BLOG
ARNAVUTKÖYDE ARSA FİYATLARI BORSAYI ARATMIYOR


ARNAVUTKÖYDE ARSA FİYATLARI BORSAYI ARATMIYOR
05 Ocak

ARNAVUTKÖYDE ARSA FİYATLARI BORSAYI ARATMIYOR

Bilal Kurban   |   05 Ocak 2016

Arnavutköy ilçesinde Arsa fiyatları Hükümetin mega projeleri açıklamasından sonra uçuşa geçti.
Belediye seçimlerinden önce 506 kilometrelik alan büyüklüğüyle İstanbul'da yeni kurulan dokuz ilçeden birisi olan Arnavutköy'de Arsa fiyatları borsa izlenimi vermeye başladı.
Gazetenin haberine göre, 3. Havalimanı, Kanal İstanbul ve 3. Köprü güzergahınında Arnavutköy bölgesinden geçmesi buradaki arsaları popüler hale getirdi.Arnavutköy'deki arsa fiyatları oluşan talepden dolayı hergün artmaya başladı.
Metrekaresi bir gün evvel 250 liradan satılan arsa sonraki gün 270 liradan satışa konulmaya başladı.

TAPU DAİRESİ GÜNDE 400 İŞLEM YAPIYOR

Arnavutköy'de günlük 400'den fazla tapu el değiştiriyor.Tapular kimi zaman beş, altı kişinin elinden geçiyor.Arnavutköy'de arsalar sınırlı olduğu için tabiri caizse karaborsa gibi kapış kapış gidiyor.
Yatırımcılar ise kendilerine arsa bulmaları için emlakçıların kapılarını aşındırıyor.Arnavutköy bölgesinde Haraççı, Taşoluk, Balaban ve Durusu mahalleleri son yıllarda villa projeleri ile ün kazanıyor.
Hem Üçüncü Havalimanı hemde Kanal İstanbul aksında bulunan, 2009 yılında satılabilir arsa alanı 28 bin dönüme ulaşan Yassıören köyünde satılık arsaların tamamının el değiştirdiği belirtildi.
Yassıören Köyünün Muhtarı Celel Tunçher, "Bir kaç sene önce mega projeler gündemde yokken köye gelenler oldu.Yüzlerce emlakçı ve işadamı köyümüze geldi.Köydeki arsalar hiç durmadan kar edilerek el değiştiriyor" diye Konuştu.

3. HAVALİMANI İÇİN ÇALIŞMALAR HIZ HESMEDEN DEVAM EDİYOR

Yolcu taşıma kapasitesi ile dünyanın en büyük havacılık merkezi olacak İstanbul'un 3. Havalimanı Projesi'nde inşaat çalışmaları yogun tempo ile hız kesmeden devam ediyor.
Beş aylık koalisyon döneminde siyasi belirsizliğin ardından tamamlanmasına ilişkin negatif yorumlar yapılan proje, seçimlerin ardından hiçbir akamete uğramadan devam ediyor.

KANAL İSTANBUL PROJESİNİN İNŞAATINA YILSONU BAŞLANIYOR

Haziran Ayında Cumhurbaşkanı tarafından güzergahı açıklanan Kanal İstanbul projesinin ne zaman hayata geçeceği merakla bekleniyordu.
Akşamın haberine göre Çılgın proje Kanal İstanbul'un inşaatına bu yılın sonuna kadar başlanması öngörülüyor.
15 bin kişiye istihdam sağlayacak olan projenin 50 milyar dolarlık yatırımla hayata geçmesi bekleniyor.
Son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, maliyeti düşük olması açısından Kanal İstanbulun güzergahıyla ilgili iki tane rezerv yapı alanında maliyet, kamulaştırma gibi çalışmalarını sürdürüyor.

İLÇEDE 358 MÜSTAKİL TAPUYA KAMULAŞTIRMA KARARI

76 milyon 500 metrekarelik bir alan üzerine kurulacak olan Üçüncü Havalimanı projesinde özel mülkiyet alanları en çok Arnavutköy bölgesinde olacak.
Arnavutköy'de 358 müstakil tapu kamulaştırılacak.2 rezerv yapı alanında toplamda 325 bin dönüm arazi içerisine kurulması planlanan yeni şehirlerde yaklaşık dört milyon insanın oturması planlanıyor.

ARNAVUTKÖYDE ARSA AVI BAŞLADI

Arnavutköy'de Boyalık, Dursunköy, Hacımaşlı, Sazlıbosna, Tayakadın, Baklalı, Yassıören, Yeniköy, Karaburun ve Balaban mahalleleri yatırım açısından ideal bölgeler arsaında gösteriliyor.
Türkiye'deki önde gelen yatırım, inşaat ve çeşitli sanayi sektörlerinde faaliyet gösteren şirketler ve yerli ve yabancı yatırımcılar Arnavutköy'de adeta arsa avına çıktılar.
Aslında Arnavutköy'de arsa alan herkes kazanıyor, kazandıracak bir arsa sahibi olmak için günümüzde en az 30 bin tl bütçeniz olması yeterli ve bununla beraber yatırım bütçeniz arttıkça kazancınızda ona göre artıyor.
Yani Arnavutköy'de ne kadar m2 yeriniz olur ise paranız o kadar katlanıyor.Bizde şimdiden bölgede yapacağınız yatırımlarınız için bol şans ve bol kazançlar dileyelim.

0 Yorum
Yazı Hakkında Düşüncelerinizi Paylaşın0 TL - 50,000,000 TL

Fiyat Aralığı


Son Yazılar
BALABAN DA ARSA ALINIR MI

BALABAN DA ARSA ALINIR MI


Son dönemde Arnavutköyde emlak sektöründeki gayrimenkul danışmanlarının karşılaştığı soruların başında geliyor  Arnavutköy emlak yatırımı için araştırma yaparken öncelikle Arnavutköy nereye bağlı bi...


KANAL İSTANBUL PROJESİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK GÜZERĞAHI VE SON DURUM

KANAL İSTANBUL PROJESİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK GÜZERĞAHI VE SON DURUM


 

           Kanal İstanbul projesi son durumu hakkında birçok spekülasyon başladı. Tabi bu...