BLOG
Çatalca Bölgesi Arsa Değerlendirme Raporu


Çatalca Bölgesi Arsa Değerlendirme Raporu
03 Ekim

Çatalca Bölgesi Arsa Değerlendirme Raporu

mücahit GENÇ   |   03 Ekim 2016

       Çatalca da arsa yatırımı yapılır mı? veya Çatalca da satılık arsa alınır mı? soruları son zamanlarda iyiden iyiye sorulmaya başlandı yatırımcılar arasında. Bu sorular aslında daha önce Çatalca da yatırım yapmamış arsa yatırımcısı için geçerli olan sorular zira daha bir kaç sene öncesine kadar Çatalca da arsa veya tarla satın almış olan yatırımcı zaten kazancını ve arsa yatırımının ne kadar isabetli olduğunu gördü.

        Çatalca da arsa alanlar 3 senede arsalarının degerinin en az 3 katı olduğunu gördü ve kazandılar. Hele 3 seneden daha önce Çatalca da arsa alanlar inanamayacakları kadar fazla para kazandılar.

        Kazanan kazandı. Çatalca da arsa alsak yine de yatırımımız değerlenir mi? sorusuna en güzel cevap; Bu daha ne ki! olmalı. İstanbul un yüzölçümü bakımından en büyük ilçesi Çatalca. Her ne kadar Kanal İstanbul Çatalca dan geçiyor diye söylense de sizi uyaralım. Kanal İstanbul Çatalca dan geçmiyor. Ama Çatalca ilçesinden arsa ve arazi yatırımı yapmak için Kanal İstanbul projesinin Çatalca dan geçmesine gerek yok ki.

        İstanbul un en bakir bölgesi olan Çatalca dan hali hazırda Kuzey Marmara Otoyolu namı diğer 3. Köprü Yolu zaten geçmekte ve Çatalca ya gidenler zaten bu yolu kullanmakta. Bu yol şimdiden Çatalca yı kolay ulaşılabilir hale getirdi bile. Arsa yatırımı açısından ulaşım kolaylığı son derece önemlidir ve Çatalca bu konuda rakiplerinin önüne geçti bile.

        Kanal İstanbul projesi Çatalca dan geçmiyor. Arnavutköy den geçiyor. Bu demek oluyor ki Kanal İstanbul Projesi Çatalca da yapılsın veya yapılmasın her halukar da rüzgarı Çatalca yı etkileyecek ve arsa yatırımı yapanların kazançlarını artıracak.

        3. Havalimanı nın yapılacağı bölge olan Arnavutköy e en yakın ilçe olan Çatalca dan havalimanına gidiş 17km. Bu demek oluyor ki 3. Havalimanı na inen bir yolcu sadece 10dk da Çatalca ya ulaşabilecek. Veya Çatalca da ikamet eden bir iş adamı,doktor,mühendis veya akademisyen Çatalca daki evinden çıkıp 10 dakika da yeni 3. Havalimanı na ulşıp dünyanın her tarafına yolculuk yapabilecek.

        Çatalca da arsa araştırması yapanlar Bölgede ki Sanayi arsalarını zaten bilirler. Çatalca da serbest bölge de mevcut. Bu da ithalat ve ihracat yapan iş adamlarının bölgeyi ticari olarak tercih etmesine, arsa ve tarla talebinin artmasına sebep olmakta. Artan arsa talebi doğal olarak Çatalca da arsa ve tarla fiyatlarının artışına artı katma değer sağlamaktadır.

        Bir iş adamının gözüyle Çatalca hem sanayi ve iş imkanı bakımından bulunmaz bir yer, hem ikamet etmek için doğal güzelliğiyle çocuklarını yetiştirmek için uygun bir alan, iş ve lojistik açısından sıkıntısız ve ulaşım imkanları açısından bulunmaz bir yerdir. Deniz kıyısına ve deniz ticaretine yakınlığı nı henüz saymadık bile. Bu doğrultuda baktığımızda Çatalca dan arsa yatırımı yapılmasını tavsiye ediyoruz. Bol ve bereketli kazançlarınız olsun.

5 Yorum
 • 03 Ekim 2016  /  Yanıt Yaz Dr. Murat GÜNEŞ

  teşekkürler
  Yayınladığınız raporu okudum ve inanılmaz faydasını gördüm. Bilen bilmeyen konuşuyor ve kafamızı karıştırıyor. Çalışmanızdan ve yorumlarınızdan çok faydalandım. Teşekkür ederim.

 • 03 Ekim 2016  /  Yanıt Yaz Ruhi Elemeci

  Elbasan dan arsa alınır mı
  Merhaba. Çatalca Elbasandan arsa yatırımı yapılır mı? Bu saatten sonra arsa fiyatları artar mı acaba?

 • 03 Ekim 2016  /  Yanıt Yaz genç emlak

  merhaba Ruhi bey
  2016 yılının 10. ayındayız. Bulunduğumuz zamana göre Elbasan da arsa fiyatları m2 si 150TL ile 220TL arasında değişir. Yerine göre belirttiğimiz fiyat aralığında arsa yatırımı yaparsanız kar edersiniz.

 • 31 Ocak 2017  /  Yanıt Yaz Gökhan

  Hisseli
  Merhaba hocam Çatalca Çiftlikköy de imara sinir 10 dönüm bu tarlada 300 metrekare yerim var geçen sene aldım satmayı düşünüyorum sizce beklemelimiyim değerlenirmi aldığımız tarla da elektrik su kanalizasyon yanıbaşında

  • 05 Şubat 2017  /  Yanıt YazGenç Emlak


   gökhan bey çatalcada yapmış olduğunuz yatırım elbette değerlenir ihtiyacınız yoksa beklemenizde fayda var.Ancak daha hızlı değerlenecek bir bölgeden yatırım yapmak istiyorsanız ozaman olabilir.İyi günler

 • 19 Haziran 2017  /  Yanıt Yaz burcu

  çatalca da neresi
  merhaba, çatalca da hangi bölgeyi önerirsiniz yatırım yapmak için? ileri de ev yapmak için almayı düşünüyorum

Yazı Hakkında Düşüncelerinizi Paylaşın0 TL - 50,000,000 TL

Fiyat Aralığı


Son Yazılar
BALABAN DA ARSA ALINIR MI

BALABAN DA ARSA ALINIR MI


Son dönemde Arnavutköyde emlak sektöründeki gayrimenkul danışmanlarının karşılaştığı soruların başında geliyor  Arnavutköy emlak yatırımı için araştırma yaparken öncelikle Arnavutköy nereye bağlı bi...


KANAL İSTANBUL PROJESİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK GÜZERĞAHI VE SON DURUM

KANAL İSTANBUL PROJESİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK GÜZERĞAHI VE SON DURUM


 

           Kanal İstanbul projesi son durumu hakkında birçok spekülasyon başladı. Tabi bu...