BLOG
ARNAVUTKÖYDE SATILIK TARLA NASIL SEÇİLİR


ARNAVUTKÖYDE SATILIK TARLA NASIL SEÇİLİR
18 Ekim

ARNAVUTKÖYDE SATILIK TARLA NASIL SEÇİLİR

Mücahit GENÇ   |   18 Ekim 2016

     Arnavutköy emlak yatırımı için araştırma yaparken öncelikle Arnavutköy nereye bağlı bilmek gerekir. Söyleyelim; Arnavutköy başlıbaşına İstanbul un bir ilçesidir.

     Arnavutköy satılık tarla ve arsa fiyatları bakımından olması gereken değerinin hala çok altında olduğu için ucuz arsa arayan yatırımcının açık ara farkla birinci tercihidir.

     Arnavutköyde satılık tarla ararken en çok sorulan soru müstakil olup olmadığı… Tarla dediğimiz arazi parçasının ortalama büyüklüğü 10.000m2 nin üzerinde olduğu için ve miras yolu ile birden fazla kişiye intikal ettiği için genellikle müstakil olmaz. Yani ortalama bir satılık tarla da 500m2 hissesi olan toplam 20 kişi bulunur. Hisseli olur. Bu durum yatırımcı için kayıp değildir kaldı ki birçok yatırımcı 10.000m2 büyüklüğünde Arnavutköyde satılık tarla aramaz aslında. Genellikle Arnavutköy arsa ve tarla büyüklüğünde 250m2 ve 500m2 arası tercih edilir ve bu büyüklükteki arsalar hisseli olmak durumundadır. Taki imar görene kadar…

     Peki tarla hissesi alan yatırımcı Arnavutköyde müstakil tarla alan yatırımcıdan daha mı az pirim elde eder? Tabiki hayır. Bu konuda çevrenizde yatırım yapmış olanları gözlemlediğinizde %99 oranda hep hisseli arsaya yatırım yapmış olduklarını göreceksiniz. Hepsi de memnun değil mi?

     Aklınızdan şu geçiyor sanırım ‘’ bana müstakil tarla al diye tavsiye ediyor çevrem’’ ???

     Çevrenizde bunu söyleyenler var ise Arnavutköy arsa fiyatları ve Arnavutköy emlak piyasası hakkında bilgisi olmayabilir. 18.10.2016 tarihi itibari ile Arnavutköyde satılık tarla m2 birim fiyatları ortalama 150TL dir. Hesap ortada. Eğer toplam bütçeniz 100.000TL ise 700m2 kadar bir yer alabilirsiniz. 10.000m2 bir müstakil tarlanın fiyatı eski para ile 1.5 trilyon. Kaldı ki 1.5 trilyonunuz varsa bile müstakil tarla bulunmaz çünkü tarlaların %99 u halihazırda hisselidir.

     Arnavutköyde satılık tarla ararken müstakil olup olmamasından ziyade alacağınız arsanın kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Arnavutköyde alacağınız hiseli bir tarla size kaybettirmez bilakis paranızın kat ve kat değerlenmesine vesile olur. Lütfen tavsiyelerimizi dikkate alınız. İyi günler dileriz.

0 Yorum
Yazı Hakkında Düşüncelerinizi Paylaşın0 TL - 50,000,000 TL

Fiyat Aralığı


Son Yazılar
BALABAN DA ARSA ALINIR MI

BALABAN DA ARSA ALINIR MI


Son dönemde Arnavutköyde emlak sektöründeki gayrimenkul danışmanlarının karşılaştığı soruların başında geliyor  Arnavutköy emlak yatırımı için araştırma yaparken öncelikle Arnavutköy nereye bağlı bi...


KANAL İSTANBUL PROJESİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK GÜZERĞAHI VE SON DURUM

KANAL İSTANBUL PROJESİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK GÜZERĞAHI VE SON DURUM


 

           Kanal İstanbul projesi son durumu hakkında birçok spekülasyon başladı. Tabi bu...