Yükleniyor...

Blog

ARSA YATIRIMI İÇİN NEDEN ARNAVUTKÖY

Yatırım denince aklımıza borsa, altın, döviz, gayrimenkul vb. gibi birçok seçenek gelmektedir.Bu yatırım araçları içerisinde paramızı kaybetme riskinin en az olduğu seçenek kuşkusuz toprak (arsa, tarla, arazi) yatırımıdır.

Arsa yatırımı yapmak için nerede yaşadığınızın bir önemi yoktur, ancak yatırımınızın size karlı bir geri dönüş sağlaması adına gelişmeye açık olan bölgeleri seçmeli ve bu bölgelerden arsa alırken de konumunu, çevresel faktörleri, ulaşım kolaylığını ve fiyat ortalamalarını oldukça detaylı bir şekilde analiz etmelisiniz.

Son yıllarda arsa yatırımlarında en çok kazandıran bölgelerin başında açık bir farkla Arnavutköy gelmektedir.
Arnavutköy özellikle son yıllarda İstanbulda başlatılan Kentsel Dönüşüm projesiyle birlikte Dünyanın en büyük havalimanı projesine, Kanal istanbul projesiyle ikinci istanbul boğazına, Yenişehir projesiyle 7.5 milyon nüfusa ve bunun gibi girişimlerle Dünyada örneklerinin arasında öncü olacak projelere ev sahipliği yapmaya aday olan tek bölgedir.

Arnavutköy’de arsa fiyatları İstanbul’un gelişmiş bölgelerine nazaren belirgin bir farkla daha düşük olduğundan ve gelişmiş bölgelere göre yatırımlara fazlasıyla değer kattığından dolayı bütçesi 100 bin tl nin altında olan yatırımcılar için de Arnavutköy adeta bir cazibe merkezi haline gelmektedir.
Bununla birlikte yapılaşmayı sağlayan devlet kurumlarının on yıllar içerisinde kazandıkları şehirleşme tecrübelerini en doğru şekilde uygulamak için bakir bir bölge olan Arnavutköy gerek altyapısıyla ve üst yapılaşmasıyla gerek ulaşım rahatlığıyla gelecekte bölgenin en rahat ve çekici yaşam alanına da sahip olacak tek bölgedir.

Sizlerde Arnavutköyde satılık arsa ilanlarını inceleyerek yatırımlarınızla katma değerli kazançlar elde edecek arsaları bulabilir ve imara açık olan bölgelerden satın alacağınız arsalara bina yaptırıp geleceğiniz için küçük meblağlarla büyük gayrimenkul yatırımlarına sahip olabilirsiniz.
Kısacası Arnavutköyde şimdiden yapacağınız arsa yatırımlarının 3, 5 sene gibi bir zaman diliminde sizlere büyük kazançlar getirebileceğini söyleyebiliriz.
Sizlerde şimdiden arnavutköy satılık arsa ilanlarını incelemeye başlayabilir, arnavutköydeki arsa fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilir ve satılık arsa ilanlarıiçerisinden kendi bütçenize uygun olanı seçip geleceğiniz için yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

Okurlarımız için şunuda belirtmekte fayda var ; Bundan bir kaç sene öncesine kadar arsa fiyat ortalamasının 5 binlira kadar olduğu Arnavutköyde bugün arsa fiyatları 50 bin tl ortalamasına çıkmıştır.
Örnektende anladığımız üzere Arnavutköyde arsa fiyatları bir kaç sene yıl içerisinde 10 katı artış göstermiştir ve aynı şekilde artmayada devam etmektedir.
İşte bu sebepten dolayı sizde geç kalmadan araştırmalarınızı yapıp Arnavutköyde bütçenize uygun olan arsayı bulmalı ve gayrimenkul sahibi olmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir