Yükleniyor...

Blog

ARNAVUTKÖY DE ARSA FİYATLARI NE KADAR YÜKSELİR ?

 

Kanal İstanbul Projesi ulaştırma bakanımız tarafından açıklanmadan ve güzerğahı tam olarak belli olmadan önceki yazılarımızı okuyanlar ne kadar doğru ve isabetli bilgi verdiğimizi gördüler. Verdiğimiz bilgiler doğrultusunda Arnavutköy de arsa yatırımı yapan müşterilerimizin şu sıralar bizi arayıp veya bizzat gelip teşekkür etmeleri bizleri onurlandırmakdır. Biz de ayrı ayrı hepinize teşekkür ederiz.

Şimdilerde ise yoğun olarak ‘’iyi para kazandım, pirim yaptı.Arnavutköy deki arsamı artık satayım mı? ‘’ sorularına cevap vermekteyiz.

Bugün tarihi itibarı ile Dursunköy, sazlıbosna ve çilingir mahalleleri gibi Arnavutköy civarı ve Kanal İstanbul güzerğahında ki arsa ve tarla fiyatları m2 si ortalama 500TL olmuştur. Genel ekonomik durumda bir değişiklik olmaz ise 2018 yazında Arnavutköy de ve Kanal İstanbul civarında 1.000TL nin altında fiyat bulunmayacak. Arnavutköy de arsa yatırımı yapmış olan yatırımcılara tavsiyemiz elinizde ki arsanızı satmamaları yönünde. Arsanız pirim yapmaya yeni başladı. Nasıl olsa kazandım diyerek arsanızı satmayın, ziyan etmeyin.

Arnavutköy de arsa yatırımını henüz yapmamış olan yatırımcı için tavsiyemiz ise arsa almaları yönünde. Arnavutköy e daha önce arsa almak için gelen ve tarla fiyatlarının m2 bazında 200TL ile 300TL arasında olduğunu görüp almayan yatırımcı nın durumunu anlıyoruz. M2 sini 200TL ye almayıp şimdilerde 500TL ye almak insana zor gelir. Ama geçen geçti. Önemsemeyin. Fiyatlar kısa zamanda 1.000TL olacak. Lütfen cesaretlenin ve yeni kalkan bu treni kaçırmayın.

Arnavutköyde arsa arayan veya Arnavutköy de arsası bulunan yatırımcılara şunu da belirtelim ki … http://arnavutkoy.net/kanal-istanbul-projesi-ve-ekonomi/ bu linke tıklayarak daha önce fiyatların nereye kadar yükselebileceği konusunda düşüncelerimizi aktarmıştık. Kısaca tekrarlamak gerekirse 2018 yazına kadar m2 değeri tarla bazında 1.000TL , ilerleyen zamanlarda ise 3.000TL ye kadar çıkmasını bekliyoruz. Elinizde ki arsaya sahip çıkın ve satmayın. Eğer hala Arnavutköy de arsa yatırımı yapmadıysanız ise mutlaka kısa zamanda yatırımınızı yapınız.

16 yorum

 1. Haracci pegasus gelecegi ne yönde bununla ilgili bir aciklama yaparsaniz cok sevinirim

  • bahsettiğiniz bölge imarlı olmasına rağmen hiçbir zaman çok cazip olmadı çünkü hem imarının çok düşük olması hemde 2000m ifraz şartı olması böyle bir yer için dezavantaj yarattı.yine değerlenecektir ama diğer bölgelerin fiyat artışına göre biraz geride kalıyor

 2. Hasan

  Sayın genç emlak yetkilileri.sizden allah razı olsun.geçen sene satmek istedim 50 bin tl zor bela veren oldu 200 metre arsama ama bugün yayınladığınız sayfayı okudum.ve iyi anladımki siz haklısınız.allah tekrar sizlerden razı olsun iyi çalışmalar dilerim

 3. Vedat

  Çilingir 420 parselde 237 metre yerim var şuanki ederi nedir ve ilerisi için ne düşünüyorsunuz rica etsem bilgi verebilirmisiniz

  • Vedat bey Arsanız bugün için ortalama 100.000tl diyebiliriz ve bekletmenizi tavsiye ederiz böylelikle bugünkü değerinden çok daha fazla edecektir

 4. harun

  Mübin hocam. Dursunköy de 340. parselde 188 metre kare yerimiz mevcut. Bu bölge hakkında ne söyleyebilirsiniz acaba ? Bir de 2023’e doğru değeri ne kadar olur yaklaşık olarak ? Cevaplarsaniz çok memnun olurum.

  • Harun bey bölge önümüzdeki yıllarda çok daha değerli hale gelecektir buna hiç şüphe yok.Yanlız 2023 te değeri şu olur demek bugünden yanlış olur lakin bugünün rakamları ile kıyas dahi edemeyeceğimiz bir noktaya gelecektir

 5. oğuz akar

  Mücahit bey merhaba,
  Sayfanızı takip ediyorum.Verdiğiniz aydınlatıcı bilgiler için öncelikle teşekkür ediyorum.İstimlak ile ilgili yazınızda, istimlak değil, suyolu yasasında adı geçen “dop” projesi ile %40 gibi kesintiler olacağını yazmıştınız.Ben de öyle biliyorum yasayı.Ancak görüyorum ki , mutlak ve kısa korumaya giren birçok arazi sahibi,uygun fiyatlarla yerlerini satışa çıkarmış.Siz bunu neye bağlıyorsunuz?

  • Oğuz bey bunun sebebi çok net söyleyebilirim ki vatandaş bu yasadan habersiz ve yerlerini satmaları için görüştükleri kişilerde evet yeriniz kanala gidecek satın kurtulun dedikleri için böyle bir durum söz konusu

 6. Filiz Öztürk

  Merhaba Mubin bey benimde dursunköy ada 104 parsel 106 da 3100 metrekare yerim var satmak istiyordum yazınızı okuyunca vazgeçtim yaza metrekaresi 1000tl olurmu bu yerin de acaba yorumunuz için şimdiden teşekkürler.

  • Filiz hanım eğer bu yıl içerisinde ihale tarihi belli olursa bahsettiğiniz rakamları görmemiz süpriz olmayacaktır.Ama bekleterek her koşulda kazançlı olan siz olacaksınız verdiğiniz karar yerinde bir karar olmuş.Satmaya karar verdiğinizde tekrar istişare ederiz.

 7. Berkan

  İyi günler kolay gelsin yaklaşık 2 yıl önce pınarbaşı’ndan 500m2 tek parsel bir tarla ve Sırakarağaçlar bölgesinden 200m2 hisseli bir tarla almıştım o zamanın parası ile yaklaşık m2si 250TL kadardı, şu an yazdıklarınız okudum ve arsalarımı tutmaya karar verdim, merak ettiğim konu şu an için arsam ne kadar değer kazanmıştır?

  • Berkan bey bekletmekle doğru karar vermişsiniz, bugün için konuşacak olursak arsalarınız %80 değer kazanmıştır

 8. Cevdet

  Merhaba;
  Sazlıbosna 1159 parselde 340 metre hissem var.Güncel piyasa değeri ne kadardır.2018 sonuna kadar tahmini öngörünüz nedir?
  Şimdiden teşekkür ederim.

  • Cevdet bey bugün itibari ile 90-100bin tl gibi rakamlara alıcı bulabilrsiniz. Yıl sonu ihale yapılıp yapılmamasına göre değişir şimdiden birşey söylemek doğru olmaz ama bekletmeniz sizin için daha kazançlı olur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir